Kura siedząca na grzędzie
Taka kura może się do nas uśmiechać przez cały rok, choć w okolicach Wielkanocy najlepiej wpisuje się w otoczenie. Do jej przygotowania potrzebujemy jednego wybrzuszenia z wytłaczanki, które znajduje się pomiędzy jajkami ulokowanymi wewnątrz. Wycinamy je tak, by od podstawy było gładkie i równe (kura musi stabilnie stać). Następnie malujemy ją na pomarańczowo lub żółto i odstawiamy do wyschnięcia. W tym czasie z pianki dekoracyjnej lub kolorowego papieru wycinamy kurzy grzebyk, dziób, dwie nóżki oraz skrzydełka. Kurze łapki mocujemy na dwóch sznureczkach (najlepiej, jeśli to będzie mulina lub kordonek) i podklejamy pod wyciętą wytłaczarkę. Do kury przyklejamy wszystkie przygotowane elementy i ruchome oczka. Dla lepszego efektu pod skrzydełka można podkleić po jednym kolorowym piórku.
Baranek wielkanocny do koszyczka
Do przygotowania baranka również potrzebujemy elementu z wytłaczanki, takiego jak w przypadku kury. Jego wykonanie jest bardziej czasochłonne, ponieważ wymaga przygotowania owczej wełny. Produkujemy ją z bibuły karbowanej: rwiemy ją na kawałeczki i zwijamy w kulki. Kulki przyklejamy do wytłaczanki. Barankowi z pianki dekoracyjnej lub tekturki wycinamy zakręcone rogi. Doklejamy oczka ruchome. Jeśli chcemy, możemy wyciąć z papieru czerwoną chorągiewkę, przymocować ją na wykałaczce i podkleić do baranka.
Zajączek na Wielkanoc
Technika przygotowania zajączka jest niemal taka sama. Dlatego dobrze, jeśli w ramach zabawy z dzieckiem przygotujemy kilka zwierzątek. Małe dzieci bardzo lubią i potrzebują utrwalania różnych czynności poprzez ich powtarzanie. Być może po wykonaniu dwóch zwierzątek same zaproponują sposób wykonania trzeciego. Przy wykonaniu zajączka wyciętą wytłaczarkę malujemy na szaro. Doklejamy do niego długie, wycięte z pianki uszy i pyzate policzki. Przyklejamy oczka. Możemy pokusić się o wycięcie długich łapek z bloku technicznego i podklejenie ich od spodu.