Jak rozpoznać dobrego sprzedawcę kas i drukarek fiskalnych? Należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów i nie wybierać pierwszego lepszego sklepu.

Data dodania: 2013-02-26

Wyświetleń: 1686

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dobry sprzedawca to taki, który rozpozna potrzeby naszej firmy i będzie umiał wybrać odpowiednie urządzenie. Załóżmy, że prowadzimy hurtownię, a sprzedaży dla osób fizycznych dokonujemy tylko sporadycznie. Profesjonalny sprzedawca nie będzie próbował wcisnąć nam drogiej, stacjonarnej kasy czy drukarki fiskalnej do wielkich marketów. Z kolei właścicielom dużych sklepów nie będzie chciał sprzedać mobilnej, taniej kasy z małą bazą towarową PLU.

W 2013 niższy limit

Należy pamiętać, że z dniem 1 stycznia 2013 spadł limit obrotów, którego przekroczenie obliguje podatnika do rozpoczęcia ewidencjonowania sprzedaży za pomocą kasy rejestrującej. Nowa ustawa zrównuje limit dla podatników rozpoczynających działalność i tych już funkcjonujących na rynku –wynosi 20 000 zł dla wszystkich. Podatnicy, którzy przekroczą tę kwotę obrotu, powinni rozejrzeć się za dobrą kasą fiskalną lub drukarką, aby w porę móc ją zakupić. Takie osoby zazwyczaj chcą znaleźć naprawdę profesjonalnego sprzedawcę, który pomoże im dobrać urządzenie fiskalne optymalne do specyfiki prowadzonej działalności.

Jakość przede wszystkim

W dużych i mniejszych miastach w Polsce można znaleźć naprawdę dużo serwisów kas fiskalnych, dlatego warto być wybrednym. Nie każdy serwis prowadzi uczciwą politykę i nie każdy sprzedawca może być nazwany profesjonalistą w swojej branży. Zwróćmy uwagę nie tylko na jakość sprzętu fiskalnego, ale też obsługi klienta. Profesjonalne podejście do swojej pracy cechuje wartościowych sprzedawców – takich szukajmy i tylko u takich kupujmy.

Licencja: Creative Commons
3 Ocena