Zależy ci na tym, aby zacząć pracować jako grafik komputerowy? Od najmłodszych lat przy komputerze pociągało cię malowanie, rysowanie, obróbka graficzna? Dodatkowo lubisz tworzyć? W takim przypadku rzeczywiście warto pójść tą drogą i zrobić z niej swój zawód.

Data dodania: 2013-02-13

Wyświetleń: 956

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzisiaj grafik komputerowy to naprawdę poszukiwana na rynku osoba, która dodatkowo może zarobić naprawdę nieźle. Co jednak powinno się skończyć, aby pracować w tej branży? Czy potrzebny jest jakiś profesjonalny kurs grafiki komputerowej? Czy samouk też może dostać dobrą pracę? A może kurs grafiki jest obowiązkowy?

 

Najważniejsza praktyka, ale teoria też mile widziana

Firmy poszukujące grafików komputerowych nierzadko nie zagłębiają się w papiery, nie wymagają od kandydatów dużej ilości kursów i certyfikatów, a dodatkowo tytułu magistra z ASP. Najbardziej liczy się doświadczenie i umiejętności, które grafik powinien zaprezentować w swoim portfolio. To jednak najlepsze CV, które pokaże, z czym jest on sobie w stanie bezproblemowo poradzić.

 

Niemniej kurs grafiki komputerowej, w tym popularnych programów takich jak Photoshop, Corel, Illustrator, zawsze jest dobrym pomysłem i w związku z tym pójście na niego jest jak najbardziej polecane. Gdy ukończy się profesjonalny kurs Photoshopa, zgłębi się wszystkie jego tajemnice, będzie można o wiele łatwiej radzić sobie ze zleceniami niż wtedy, gdy nie poznało się wszystkich jego funkcji, skupiając się tylko na niektórych z nich. Kurs grafiki da także certyfikat potwierdzający umiejętności, a nadal to właśnie on w wielu firmach jest przepustką do uzyskania pracy.

 

Kursy internetowe

Dlatego też dla tych, którzy chcą zajmować się grafiką profesjonalnie, najlepszy będzie dobry kurs photoshopa, Corela czy innych aplikacji. Gdy jednak na razie rozwijasz tylko swoje umiejętności, warto skorzystać z darmowych kursów internetowych, porad, wskazówek tam zawartych. Dzięki nim będzie można również znacząco poszerzyć swój warsztat i znaleźć mnóstwo inspiracji, a dodatkowo nie przeznaczać na naukę tak dużo pieniędzy jak w przypadku szkoleń stacjonarnych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena