Podczas zakupu domu szczególnie ważne jest dla nas bezpieczeństwo transakcji. W końcu zakup nieruchomości to nie lada inwestycja. Często, aby mieć swoje wymarzone "gniazdko" wydajemy oszczędności swojego życia lub zaciągamy kredyt na kilkadziesiąt lat.
Dawniej modne było budowanie domów. Dzisiaj przeciętny Kowalski woli już raczej zakupić mieszkanie. Ponadto większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na rynku wtórnym aniżeli pierwotnym.
Co jest ważne przy zakupie mieszkania?
Na ciekawą ofertę składa sie kilka czynników. Po pierwsze lokalizacja. Młodym zależy szczególnie na tym by kupić mieszkanie w dużym mieście, najlepiej blisko centrum tam, gdzie bardzo dobrze rozbudowana jest sieć komunikacyjna. Innym aspektem jest praca. Ważne by dojazd do niej nie zajmował zbyt dużo czasu i by nie wiązał się z bardzo dużymi wydatkami na transport.
Oczywiście nie bez znaczenia jest także cena. Wolimy tańsze mieszkania o niższym standardzie niż drogie apartamenty. W przyszłości bowiem koszt czynszu i tak będzie zbyt wysoki by móc go opłacić. Zwłaszcza jeśli dodatkowym problemem staje się również rata kredytu.
Kluczowym czynnikiem decydującym o atrakcyjności danego miejsca jest również liczba pokoi. Najchętniej wybieramy mieszkania dwupokojowe o funkcjonalnym rozkładzie.
Tak jak w przypadku zakupu samochodu tak i tutaj nie bez znaczenia jest również rok budowy naszego domu. Jeśli blok to nie starszy niż 1995 rok. Takie bowiem charakteryzują się ładną infrastrukturą i ciekawą aranżacją. Pozostałe tzw. bloki gierkowskie odstraszają typową szarą płytą.
A co słychać we wnętrzu domu?
Tutaj bardzo popularne stają się gotowe zestawy mebli prosto z ogromnych sklepów wnętrzarskich. Stare tradycyjne meble drewniane to marzenie wielu, jednakże ich dość wysoka cena nie pozwala na zbyt duże szaleństwo. Przeciętny Kowalski przyzwyczaja się zatem do płyt wiórowych i płyt pcv równie atrakcyjnych i nowoczesnych.