Urządzanie i aranżowanie wnętrz to dla większości z nas nie lada wyzwanie, któremu trzeba poświęcić sporo czasu i uwagi, aby później być zadowolonym z końcowego efektu.

Data dodania: 2012-12-10

Wyświetleń: 1250

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Projektując wnętrza domu czy mieszkania, musimy się zastanowić nad wieloma szczegółami, które ułatwią nam funkcjonowanie w poszczególnych pomieszczeniach, nie zmniejszą również powierzchni ścian i nie staną nam na drodze, kiedy będziemy się tego najmniej spodziewali. Nie możemy się potykać o meble, rozmaite kwietniki czy stojące w nieodpowiednim miejscu ozdoby. Kaloryfery często zabierają przestrzeń, którą można przeznaczyć na szafy, regały czy półki. Źle wstawione drzwi do pomieszczeń będą wzajemnie sobie przeszkadzały, utrudniając jednocześnie przemieszczanie się pomiędzy pokojami.

W wielu przypadkach kaloryfery można zastąpić ogrzewaniem podłogowym, które uwolni ściany i pozwoli na ich dowolną aranżację. Drzwi klasyczne można zamienić na drzwi przesuwne, co ułatwi komunikację pomiędzy poszczególnymi pomieszczeniami. Ciekawym rozwiązaniem są drzwi wsuwane w kasetę znajdującą się wewnątrz ściany, co nie tylko minimalizuje ich powierzchnię, ale i pozostawia dużo powierzchni, którą można dowolnie rozplanować. W tym przypadku jednak stosowną decyzję należy podjąć już na etapie budowy domu.

Zarówno ogrzewanie podłogowe, jak i drzwi przesuwne wpływają na zwiększenie funkcjonalności pomieszczeń. Odpowiednio ustawione meble mogą dodatkowo wizualnie zwiększyć ich powierzchnię. Nie bez znaczenia jest też właściwie dobrane oświetlenie. Umieszczone na ścianach i suficie punkty świetlne z powodzeniem zastąpią żyrandole czy lampy stojące, które zajmują dużo miejsca, pomniejszając wolną przestrzeń.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena