Niniejszy tekst poświęcony jest branży budowlanej, a precezyjniej elementom elewacyjnym znanym jako kasetony elewacyjne bądź też kasety ścienne. Do czego służą omawiane elementy? Zachęcam do czytania.

Data dodania: 2012-10-29

Wyświetleń: 1737

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od jakiegoś momentu w branży budowlanej zaczęto wykorzystywać zupełnie nowe materiały elewacyjne. Są one znane jako kasety ścienne bądź też kasetony elewacyjne - obie nazwy znaczą praktycznie to samo. Służą one jako elewacja przede wszystkim budowli przemysłowych. Jako że branża budowlana rozwija się w piekielnie szybkim tempie, budowlańcy poszli na tzw. łatwizę i montują gotowe elementy. Jakie są atuty tego rodzaju kaset?

- łatwy montaż - kasetony czy też kasety montuje się w dość szybkim tempie, a jak wiadomo, czas to pieniądz,
- bardzo duży wybór kolorystycznych wersji - producenci tego rodzaju elementów bardzo często proponują wielką gamę kolorów,
- spory wybór rozmiarów - można zamówić sobie właściwe i dobrane dla nas rozmiary.

Do wad zaliczyć można cenę, ze względu na innowacyjność kasetonów. Są one jeszcze względnie nowym produktem, stąd cena kształtuje się teraz na dość wysokim poziomie. Jakość kasetonów jest jednak bardzo istotna, gdyż stworzone są ze świetnych jakościowo materiałów. Jest to przede wszystkim blacha ocynkowana oraz kwasoodporna o naprawdę bardzo dobrym czynniku wytrzymałościowym. Grubość kaset przeważnie waha się w przedziale 0.9-2.5 mm, czyli tak naprawdę jest to bardzo lekki i zarazem cienki materiał.

Proponuję te rozwiązania wszystkim zainteresowanym ciekawym konstruowaniem różnego rodzaju hal przemysłowych, magazynowych czy generalnie konstrukcji stalowych. Rynek budownictwa przemysłowego zmienia się w szalonym tempie, głównie ze względu na coraz to bardziej nietypowe wymagania klientów. By być bardziej innowacyjnym, trzeba podporządkowywać się kolejnym wymaganiom, do których należą niewątpliwie kasety ścienne (kasetony elewacyjne). Oferta developerów w Polsce jest niezwykle szeroka.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena