Wiele osób budujących swój własny nowy dom nie myśli przyszłościowo, co w efekcie powoduje, że cały projekt domu wychodzi znacznie drożej niż planowano.

Data dodania: 2012-10-26

Wyświetleń: 1612

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Budowa domu - Faza projektuWszystko to dzieje się dlatego, że wielu ludzi nie zwraca uwagi na to, co może się przydać w późniejszym czasie. Gdy dom został wybudowany, jest już za późno, przez co poprawki lub dokładanie pewnych elementów, wiąże się z dużym nakładem finansowym. Poniżej pragniemy Państwu przedstawić kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę podczas realizacji projektu domu, a także opiszemy jakie konsekwencje wiążą się z rezygnacji z tych niezbędnych komponentów.

Co warto przewidzieć w takim projekcie?

Pierwszym bardzo istotnym elementem takiego projektu jest skrętka, która powinna znaleźć się w każdym pomieszczeniu - przynajmniej jedna sztuka. Pozwala ona na doprowadzenie do każdego z pokoi różnego rodzaju medium: Internet, telewizja, monitoring, czujniki ruchu i wiele innych potrzebnych rzeczy.

Drugim zaś bardzo istotnym zadaniem jest rozplanowanie gniazdek elektrycznych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Lepiej zainstalować kilka gniazdek na zapas, tak, aby nie zdarzyła się sytuacja, że brakuje gniazdek, co wymusza na nas używanie różnorakich przedłużek.

Trzecim bardzo ważnym punktem są elementy wykończeniowe tj. okna, drzwi, dach. Elementy te kupowane są raz na wiele lat, dlatego oszczędzanie na jakości materiału, z którego tworzone są powyższe komponenty jest bardzo niekorzystne, a tym bardziej ich wymiana już na samym początku jest bardzo nieopłacalna.

Wszystko to warto jest zaplanować już w fazie projektu, ponieważ późniejsza implementacja takich rzeczy może wiązać się z dużymi kosztami remontowymi, które muszą zostać wykonane by doprowadzić budynek do użytku. Starajmy się zatem przewidzieć pewne czynniki i konsekwencje już w fazie samego projektu, dzięki czemu będą Państwo w stanie zaoszczędzić na poprawkach, które miałyby zostać wykonane w późniejszym czasie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena