Wiele komunikatorów internetowych, takich jak Gadu-Gadu, Tlen czy ICQ, posiada funkcję prezentowania statusu opisowego nazywanego często opisem. W Polsce najpopularniejszym komunikatorem jest Gadu-Gadu, stąd też często spotyka się określenia takie jak opisy do GG lub GG opisy.

Data dodania: 2008-02-11

Wyświetleń: 4357

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wiele komunikatorów internetowych, takich jak Gadu-Gadu, Tlen czy ICQ,
posiada funkcję prezentowania statusu opisowego nazywanego często
opisem. W Polsce najpopularniejszym komunikatorem jest Gadu-Gadu, stąd
też często spotyka się określenia takie jak opisy do GG lub GG opisy.

Użytkownicy komunikatora Gadu-Gadu zmieniają swoje statusy opisowe nawet do kilkudziesięciu razy dziennie. Czynność ta stała się na tyle powszechna, że zaczęły pojawiać się w Internecie serwisy, które udostępniają całą gamę statusów opisowych dodawanych przez użytkowników danych komunikatorów. Serwisy internetowe, które udostępniają Internautom bazę statusów opisowych, cieszą się dużym zainteresowaniem.

Użytkownicy komunikatorów, mogą znaleźć na liście kontaktów profile swoich znajomych, które przedstawiają optymistyczne, miłosne, rymowane, lub pesymistyczne opisy GG, które są często pobierane właśnie z tego typu serwisów. W serwisach tych możesz dodawać, oceniać i pobierać opisy do komunikatorów oraz innych serwisów np. społecznościowych, które udostępniają funkcje dodawania statusu opisowego.

Statusy opisowe są krótką informacją tekstową bądź graficzną ustawianą przez właściciela profilu danego komunikatora internetowego.

Komunikatory internetowe to programy, które pozwalają na przesyłanie komunikatów między komputerami podłączonymi do Internetu. Wiadomości przesyłane są natychmiast, a dzięki możliwości ustalenia informacji o obecności użytkownika, narzędzie to znacznie ułatwia nawiązanie bezpośredniej konwersacji. Niektóre komunikatory oprócz komunikacji tekstowej umożliwiają nawiązywanie kontaktu telefonicznego przez Internet.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena