Jeśli właściciel firmy zastanawia się nad tym, jak ją unowocześnić, w pełni zinformatyzować, przy jednoczesnym zachowaniu maksymalnie wysokiego poziomu usług i równie maksymalnie niskiego poziomu kosztów, to na pewno prędzej czy później powinien zainteresować się tak zwanym outsourcingiem.

Data dodania: 2012-07-19

Wyświetleń: 1191

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

To stosunkowo młoda w Polsce metoda zlecenia przeróżnych zadań zewnętrznym firmom lub specjalistom. Pozwala to na wykonanie przez nich usługi na wysokim poziomie a przy tym w konkurencyjnych cenach.

Oczywiście to nie jedyne zalety, jakie posiada outsourcing projektów – w tym wypadku informatycznych – wykonywanych dla firm. W zewnętrznych firmach pracują wyłącznie sami specjaliści, znający się doskonale na swojej pracy, rozumiejący jej nowoczesne trendy i potrafiący bez problemu dostosować się do planu i wymagań klienta.

Dodatkowo wynagrodzenie otrzymują jedynie za wykonaną pracę, nie zaś za sam etat, co często ma miejsce wśród normalnych pracowników zatrudnianych na umowy. Outsourcing projektów z branży IT pozwala więc na redukcję kosztów i czasu pracy, wynajęcie wykwalifikowanych specjalistów w danej dziedzinie i jednoczesne zachowanie wszystkich aspektów formalnych i prawnych (np. ochrony danych osobowych przy tworzeniu projektów bankowych lub systemów sprzedaży). Nie ma się więc co dziwić, że współcześnie tak wiele firm decyduje się na outsourcing projektów firmowych, powierzając je osobom bardziej doświadczonym, lepiej przygotowanym do ich realizacji oraz przede wszystkim doskonale zaznajomionym z całą branżą.

Prowadzenie każdej firmy sprowadza się do maksymalnych efektów za minimalnie zainwestowane środki. Outsourcing jest doskonałym wyborem. Dodatkowo zlecając wykonanie firmą zewnetrznym można bardzo łatwo zwiększyć wizerunek kontrahentów polegając na jakości i osiągnięciach firmy.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena