Pacjenci korzystający z usług klinik stomatologicznych cenią sobie przede wszystkich obecność lekarzy stomatologów różnych specjalizacji pod jednym dachem oraz dostęp do wszelkiego rodzaju nowoczesnych urządzeń, dzięki którym leczenie jest mniej bolesne i przebiega sprawnie.

Data dodania: 2012-07-10

Wyświetleń: 2033

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Kliniki stomatologiczne powstają nawet w małych miejscowościach, a zainteresowanie nimi jest duże.

Pomocne zdjęcia

Prężnie rozwijające się kliniki stomatologiczne w szczególności dbają o to, by pacjent od wejścia był traktowany wyjątkowo i by całe leczenie mogło odbyć się w obrębie jednej przychodni. Dlatego właśnie dysponują nowoczesnymi aparatami rentgenowskimi, które umożliwiają właściwą diagnostykę, między innymi poprzez umożliwienie robienia dokładnych zdjęć panoramicznych wszystkich zębów. Bardzo często nowoczesne aparaty RTG są cyfrowe, co umożliwia ograniczenie promieniowania, zrobienie dokładnych pomiarów komputerowych długości kanałów albo obliczenie gęstości kości i zapisanie zdjęcia na dysku lub wysłanie go na adres mailowy pacjenta.

Oko kamery

Nowością dla pacjentów małych gabinetów kosmetycznych, którzy jednak decydują się skorzystać z usług kliniki stomatologii, mogą być kamery wprowadzane do jamy ustnej podczas zabiegów. Lekarze mogą za pomocą obrazu wyświetlanego przed oczami pacjenta dokładnie objaśnić, jakie ma on problemy zdrowotne i jak będzie przebiegało leczenie. Taka technika obsługi pacjenta sprzyja jego cierpliwości i pozytywnemu nastawieniu do leczenia, ponieważ lekarz jest w stanie jasno uzasadnić swoje działania.

Prostowanie i wybielanie

Kiedy zęby są już wyleczone, pacjent może zdecydować się na ich prostowanie i wybielenie. Teraz nawet dorosła osoba, dzięki wiedzy ortodontów i zastosowaniu aparatów, może mieć idealnie równe zęby. Nowoczesne metody wybielania zębów, takie jak nakładki ze specjalnym żelem, łuki plazmowe albo stosowanie licówek najczęściej nie są dostępne w tradycyjnych gabinetach kosmetycznych. Tymczasem klinika stomatologiczna dysponująca odpowiednim sprzętem może sprawić, że zęby staną się nieskazitelnie białe.

Licencja: Creative Commons