Pszczyna to bardzo piekne miasto, szczególnie samo centrum oraz zamek. Można tam zrobić niesamowicie urokliwe zdjęcia ślubne. Ale poza tymi dwoma miejscami jest też kilka innych całkiem ciekawych lokalizacji.

Data dodania: 2012-06-28

Wyświetleń: 1090

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdzie można zrobić super zdjęcia ślubne w Pszczynie? Na pewno jest to zamek. Warto wspomnieć o nim parę słów. A dokładniej o miejscach godnych uwagi. Apartamenty cesarskie to obecny parter zamku w Pszczynie. Na parterze zamku znajdują się interesujące miejsca na zrobienie zdjęć. Jest tam korytarz zachodni, są tam zawieszone na ścianach trofea myśliwskie, wśród których znajdują się poroża jeleni i przede wszystkim głowa żubra upolowanego w II połowie XIX w. Salon cesarski  – największe wnętrze apartamentu cesarskiego. Centralne miejsce salonu zajmuje wielki stół, świetnie nadaje się na zdjęcie z szerokokątnym obiektywem. Centralne miejsce w pokoju zajmuje neobarokowy stół, świetny na zdjęcia stylizowane z epoki. Westybul służą obecnie, jako przejście na kolejną kondygnację zamku. Szczególnie piękna jest klatka schodowa, jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń zamku, idealne na zdjęcia z oddali. Na pierwsze piętro zamku prowadzą trójbiegowe schody z jasnego piaskowca. Te schody robią największe wrażenie, na pewno świetnie wyjdą na zdjęciach. Z kolei I piętro znajduje się niesamowita Sala lustrzana  – jedno z najbardziej reprezentacyjnych pomieszczeń w zamku,   jest oświetlona trzema oknami. Nazwa sali pochodzi od dwóch ogromnych luster. Jeżeli oczekujesz niesamowitych zdjęć, to właśnie jest to miejsce, trzeba uzbroić się w trochę sprzętu oświetleniowego, tak na wszelki wypadek. Dobry fotograf ślubny z pewnością wykorzysta tą lokalizację w 100 procentach.

Innym równie ciekawym miejscem jest park pszczyński ma, zajmuje dno płytkiej doliny. Składa się z trzech różniących się od siebie części: park zamkowy, Park Dworcowy oraz duże tereny leśno-parkowe. Znalezienie interesującego miejsca nie powinno nastręczać większych problemów, teren jest idealny do plenerowych zdjęć ślubnych o każdej porze dnia i roku. Oferuje na prawdę duże możliwości wykazania się pomysłowością.

Ciekawą opcją jest wykorzystanie rzeźby Daisy Hochberger von Pless, która znajduje się na rynku. Wkomponowanie w nią Państwa Młodych może przynieś całkiem ciekawy rezultat.

Pszczyna jest bardzo ładnym miastem, z wieloma możliwościami dla zdjęć ślubnych. Warto zrobić tam sesję plenerową.

J

Licencja: Creative Commons
0 Ocena