Spójrzmy prawdzie prosto w oczy: artyści tworzący rękodzieło zarabiają marne grosze. To prawda. Jedynie niektórzy mogą pozwolić sobie na sprzedanie swoich prac za ogromne pieniądze i żyć w luksusie, ale jest to minimalny procent wszystkich kreatywnych osób.

Data dodania: 2012-06-25

Wyświetleń: 1823

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Większość artystów popełnia ten błąd, iż skupia się jedynie na tworzeniu swoich oryginalnych dzieł i ich sprzedaży – za często bardzo zaniżoną cenę – nie zdając sobie sprawy z innych ciekawych finansowo i rozwojowo możliwości. Nie mówię tu o porzuceniu rękodzieła, ale o dodatkowych pomysłach na zarobienie pieniędzy, które z pewnością przyniosą osobie twórczej więcej wolnego czasu dla rodziny, czy przyjaciół, zwiększą miesięczny dochód, a nawet ukażą daną osobę, jako eksperta w określonej dziedzinie.

Na początku projekty te będą wymagały trochę pracy, ale później staną się o wiele łatwiejsze do zarządzania i nie zabiorą więcej niż minimalną ilość czasu.

Oto kilka moich propozycji:

1. Ucz technik tworzenia danego rękodzieła

Zaproponuj czytelnikom Twojego bloga, czy osobom odwiedzającym Twój sklep, odpłatne kursy związane z określoną techniką w dziedzinie, w której tworzysz (scrapbooking, malarstwo, biżuteria, szydełkowanie, itp.). Zbierz zapisy, opłaty, wynajmij salę. To fantastyczny sposób nie tylko na zarobienie dodatkowych pieniędzy, ale również na bezpośrednie spotkanie z Twoimi klientami, nawiązanie nowych kontaktów i przedstawienie siebie, jako eksperta.

2. Ucz technik rękodzieła w Internecie

Aby zaproponować kursy w Internecie, na początku musisz przekonać innych o swojej pozycji znawcy w danej dziedzinie. Jak to zrobić? Musisz dostarczyć potencjalnym klientom darmowych i wartościowych treści na dany temat: publikuj artykuły na blogu, opisuj techniki ze zdjęciami Twoich prac, stwórz całkowicie darmowy krótki poradnik. Następnie opracuj płatny kurs Internetowy, który raz wydany, będzie pracował za Ciebie 24 godziny na dobę, 7 razy w tygodniu.

3. Sprzedawaj drukowane ilustracje Twoich prac

Jeśli malujesz obrazy, oryginalne ilustracje lub tworzysz rysunki, zeskanuj je w wysokiej rozdzielczości i wydrukuj na grubym papierze, jako ilustrację drukowaną. Dzięki temu klienci zainteresowani jedną z Twoich prac, ale już nie dostępną, będą mogli uzyskać ją wydrukowaną, a ty zaoszczędzisz czas.

4. Napisz książkę lub ebooka

Czy uważasz, że masz odpowiednią wiedzę artystyczną na określony temat? Dlaczego więc, by jej nie spisać na papierze lub elektronicznie na komputerze, i stworzyć ebooka? To również prosty i przyjemny sposób na przedstawienie Twojej twórczości (dodaj zdjęcia swoich prac do książki). Jeśli chodzi o ebooka, nie ma tu opłat związanych z drukowaniem i publikacją, które istnieją w przypadku książki papierowej. Możesz sprzedawać go bezpośrednio z Twego bloga lub strony sklepu.

5. Zarabiaj na blogowaniu

Jeśli Twój blog znajduje się na platformie Blogger, masz możliwość zapisania się do Google AdSense i zarobienia na Twoim blogu. Inna z opcji, to bezpośrednie zaproponowanie reklamy innym blogującym, których logo pojawi się na Twojej stronie blogowej za określoną opłatą.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena