Kilka sprawdzonych porad dla początkujących osób chcących "podnieść" swoją stronę internetową w wynikach wyszukiwania Google.pl. Sprawdzone metody, które pomogły już odnieść sukces niejednej firmie.

Data dodania: 2012-06-14

Wyświetleń: 1282

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Na temat pozycjonowania strony internetowej można znaleźć w Internecie setki porad. Każda osoba wypowiadająca się w tym temacie na forach uważa, że tylko ona zdobyła tą „tajemną” widzę. Prawda jest taka, że w przypadku pozycjonowania najprostsze metody są najskuteczniejsze. O czym powinna wiedzieć osoba zaczynająca przygodę z pozycjonowaniem? Linki, linki i jeszcze raz linki! – do strony, którą zamierzamy umieścić wysoko w wynikach wyszukiwania. Skąd brać linki? Najprostszy i najskuteczniejszy sposób to korzystanie z narzędzi zwanymi „dodawarkami”. Można ich znaleźć pełno w Internecie, wystarczy trochę czasu i cierpliwości. Narzędzie to pozwoli nam w sposób automatyczny dodać linki prowadzące do naszej strony internetowej na jak największej ilości stron pozwalających na zamieszczanie wpisów z linkami - przykładowy dobry katalog stron internetowych. W niedługim czasie powinniśmy zaobserwować pierwsze rezultaty naszych działań w postaci stopniowego umacniania się pozycji naszej strony www w wynikach wyszukiwania wyszukiwarki.

Kolejnym sposobem na zdobycie linków do pozycjonowanej strony internetowej jest wypowiadanie się na różnego rodzaju forach tematycznych. W tym przypadku umieszczamy taki link w stopce naszej wypowiedzi w konkretnym wątku.

Brzmi świetnie prawda? Należy jednak pamiętać, by nie przesadzać z ilością linków do naszej strony w początkowej fazie dodawania! Trzeba zachować umiar w ilości dodawanych stron prowadzących do naszego serwisu - kilkaset linków dziennie od razu wzbudzi podejrzenia co do pozycjonowanej strony. W przeciwnym razie algorytm Google może zastosować kary dla naszej strony, które do przyjemnych nie należą. Przeważnie jest to wyrzucenie pozycjonowanej strony na dalekie wyniki w wyszukiwarce, a nawet całkowite wykluczenie strony z indeksowania przez algorytm!

Tak więc zdobywajcie linki do swojej strony i pamiętajcie o rozsądku, a powolna i skrupulatna praca przyniesie wam wymarzone rezultaty.

Licencja: Creative Commons