Przeprowadzki w małych miasteczkach. Firmy świadczące usługi transportu bagażowego, czy też usługi związane z przeprowadzkami nie podają w swoich ofertach ważnych informacji dotyczących np. ceny, obszaru działalności oraz pomocy w rozładunku.

Data dodania: 2012-06-09

Wyświetleń: 1912

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Przychodzi taki dzień, kiedy wreszcie kupujemy swoje wymarzone mieszkanie lub dom. Przychodzi taki dzień, kiedy nabywamy w różny sposób nowe lokum. Stajemy wtedy przed dylematem, jak sprawnie i szybko przeprowadzić się z lokalizacji A do B. Pozornie bardzo łatwa sprawa – pakujemy (lub nie są przecież firmy, które się tym zajmują), wynajmujemy bagażówkę i po krzyku. No właśnie, pozornie… Już kilkakrotnie przenosiłem się z jednego miejsca do drugiego i nigdy nie była to taka prosta sprawa. Najwięcej problemu jest zawsze z dograniem szczegółów. W mojej ostatniej przeprowadzce głównym problemem było załatwienie „bagażówki”. O ile pakowałem się sam i z tym nie miałem większych kłopotów, to załatwienie auta do transportu w dniu wolnym (sobota) i to punktualnie wymagało już więcej wkładu czasowego i pieniężnego.

Firmy zajmujące się przeprowadzkami ogłaszają się na różnych stronach internetowych, blogach oraz na zwykłych ulotkach i/lub w prasie lokalnej. Z ofert tych firm nie wynika wprost na jakim obszarze działa firma, czy w dni wolne świadczy swoje usługi oraz czy firma pomaga np. w załadunku i rozładunku. Firmy jednoosobowe – załadunkiem i rozładunkiem niechętnie się zajmują (bo niby jak?). Większe firmy zatrudniają „swoją ekipę”, która pomaga we wnoszeniu np. mebli i wszystko byłoby już w porządku, gdyby nie ten dzień wolny, w którym ja miałem przeprowadzkę. Dni wolne mają to do siebie, że „ekipy rozładunkowe” same są rozładowane i mają syndrom dnia wczorajszego, zatem w moim przypadku z pomocy za bardzo nie skorzystałem. Drugim mankamentem ofert firm trudniących się transportem bagażowym jest brak zamieszczanych cen za swoje usługi. Uważam, że usługi przeprowadzek powinny mieć ustalone jakąś stawkę wyjściową plus dodatkowe opłaty związane z odległością (przeliczniki kilometr*stawka), oczywiście byłoby super, jakby cena za  „ekipę pomocników" również znajdowała się w owym cenniku. Moje doświadczenia z firmami zajmującymi się przeprowadzkami odnoszą się do firm południowo-zachodniej Polski. Większość firm świadczących usługi na tym regionie ma zbliżoną ofertę, w której niestety brak tak podstawowych informacji.

Kończąc, zachęcam do podzielenia się przemyśleniami i doświadczeniami na temat firm i usług z branży transportu towarowego – przeprowadzek.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena