Wśród celebrytów, ale także i zwyczajnych śmiertelników, można dostrzec trend na powracające ubrania vintage. Każdy na swój sposób podchodzi do tego co aktualnie jest modne i noszone. Wyciągamy z szafy babcine ubrania, które swoją pierwszą młodość przechodziły w latach pięćdziesiątych.

Data dodania: 2012-05-16

Wyświetleń: 1658

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ciuchy vintage same w sobie opowiadają jakąś historię. Sprawiają one, że założenie ich pobudza w nas pewien sentyment. Założenie takich ciuchów pozwala nam wyróżnić się z tłumu, przechodząc ulicą. A na tym zależy już praktycznie każdej kobiecie, która chce być oryginalna. Wystarczy, że do codziennej stylizacji włączymy elementy biżuterii w stylu retro czy też ciekawą torebkę, a koszulę z jeansami zestawimy ze stylowym kapeluszem.

 Tak niewiele potrzeba, aby nudny zestaw ubrań przeobraził się w ciekawe zestawienie faktur, materiałów oraz wzorów. Vintage obecnie oblega światowe wybiegi. Pojawia się u znanych projektantów, a tak wielu z nas ma go na wyciągnięcie ręki... wystarczy odrobina wyobraźni. Second-handy i szafa babci sprawią, że nie trzeba będzie wydawać fortuny na ubrania z nowych kolekcji od znanych domów mody, których często ceny przekraczają budżet preznaczony na zakupy. A jeśli sama masz szafę pełną ubrań, których od lat nie nakładałaś albo zestaw torebek, Ty również możesz tam zanieść swoje rzeczy i zrobić miejsce w garderobie. Zdziwiłabyś się, jak wiele pomysłów mają projektanci mody na wykorzystanie każdego skrawka materiału.

 Aby być oryginalną, wystarczy przyjrzeć się jak wiele podobieństwa mają ubrania sprzed lat, z hitami modowymi najnowszego sezonu. W modzie zostało pokazane już prawie wszystko, dlatego warto powracać do tego, co sprawdzone, a zarazem aktualnie dyktowane przez kreatorów mody.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena