Turystyka biznesowa postrzegana jest na świecie jako najbardziej dochodowa część ogółu działalności turystycznej. Stanowi wyjątkową szansę także dla rozwoju naszej rodzimej turystyki.

Data dodania: 2007-12-18

Wyświetleń: 5365

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Turystyka biznesowa (business travel/tourism) - są to podróże służbowe odbywane przez pracowników w ramach pracy zawodowej. Poza wyjazdami na spotkania biznesowe z klientami i partnerami firm obejmuje również uczestnictwo w konferencjach, targach, szkoleniach i wystawach.

Turystyka biznesowa (konferencje, kongresy, szkolenia, podróże w interesach, podróże motywacyjne na targi i wystawy) postrzegana jest na świecie jako najbardziej dochodowa część ogółu działalności turystycznej. Stanowi wyjątkową szansę także dla rozwoju naszej rodzimej turystyki. Przez lata turystyka biznesowa w Polsce nie była doceniana, gdyż władze większą uwagę przywiązywała do wymiaru socjalnego turystyki niż jej efektów ekonomicznych.

Wśród ciekawych popularnych miejscowości w Polsce w których ważną role odgrywa turystyka biznesowa można wymienić:


Warszawa
Warszawa intryguje ludzi swoją wielokulturowością (ścieranie się kultur zachodu i wschodu). Jest to miasto, które fascynuje i zadziwia każdego. Dzięki wysoko rozwiniętej gałęzi turystyki biznesowej Warszawa jest w stanie przedłożyć usługi konferencyjne na najwyższym światowym poziomie. Wyjątkowy klimat i historia miasta sprawią, że konferencja w tym mieście przyniesie wiele niezapomnianych chwil.


Poznań
Poznań, dzięki licznym targom i sympozjom biznesowym w nim organizowanym, można nazwać „Polską stolicą targu i handlu”. To do niego rok w rok zjeżdża się cała rzesza handlowców i inwestorów zainteresowana niebywałą atrakcyjnością tego miasta. Stolica Wielkopolski może zaoferować Państwu doskonałe warunki konferencyjne oraz szeroko wykwalifikowanych pracowników.


Kraków
Kraków to miasto, które łączy historyczną tradycje z najnowocześniejszymi trendami w turystyce biznesowej. Powiązanie to desygnuje to miasto na doskonałe miejsce spotkań kongresowych. Ponad 80 obiektów konferencyjnych pozwoli na wybranie Państwu najdogodniejszej oferty, spełniającej najbardziej wyszukane oczekiwania a proces selekcji bazy konferencyjnej może przebiegać wśród takich obiektów sieci hotelowych jak: Novotel, Sheraton czy Holiday Inn.
Licencja: Creative Commons
0 Ocena