Runa Uruz jest to druga runa starszego futharku. Symbolizuje moc wewnetrzną pozwalającą osiągnąć cel, bezwzględu na otaczających ludzi. Symbolizuje nieograniczony potencjał możliwości, siłę przebicia, zdrowie, otrząśniecie się z przeszłosci, ogromne siły witalne, potencjał intelektualny i twórczy.

Data dodania: 2012-06-05

Wyświetleń: 2260

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W znaczeniu wróżebnym Uruz oznacza nagłe nieoczekiwane zmiany, pozytywny rozwój sytuacji, często oznacza zmianę relacji lub więzi. Wskazuje nowe perspektywy lub styl życia. 

Dosłowne znaczenie runy Uruz to Tur, Żubr. Zwierzęta te były cenione za ich wielką siłę, dzikość  i potencjał. Tur był kiedyś rozpowszechniony w całej północnej Europie, a według niektórych źródeł przemierzał Wielką Brytanię aż do 1200r. Ostatni Tur był widziany w Polsce w 1627r. Miał ogromne rogi cenione za wykorzystanie jako naczynie do picia.

Uruz może także oznaczać bogactwo, odwagę deszcz, wagę i wiek. Deszcz, bo zaczyna się na ziemi, idzie w górę do nieba i wraca na ziemię (jak popatrzymy na kształt runy); wagę, bo pomysł zaczyna się w naszej podświadomości, a potem przechodzi do naszego aktywnego umysłu i materializuje się w naszym świecie fizycznym; Wiek bo rodzimy się, żyjemy, umieramy. Mamy fizyczną zdolność do kontrolowania tego, co dzieje się w świecie materialnym, wokół nas; jak żyjemy. Nie mamy jednak kontroli nad śmiercią, więc Uruz jest to runa natychmiastowego działania w świecie fizycznym i organicznym. Uruz pokazuje dziką stronę jaźni, wskazując na to, co można osiagnąc; wcześniejsza runa Fehu pokazywała to co posiadamy.

Jak każdą runę, możemy ją stosowac jako amulet by polepszyć zdrowie. Ma dobry wpływ na układ trawienny; jeśli chcemy poprawić koncentracje możemy taką runę narysować np. na kamieniu Chalcedon i postawić na biurku naszego dziecka. Runa też przyciąga pomyślność więc z powodzeniem możemy ją zastosować w obszarze, który chcemy wzmocnić. Dobra jako amulet przy anemii, dodaje sił i podnosi odporność. Jest idealna, jeśli chcemy się pozbyć lęków, kompleksów. Co ważne, pomaga pokonać słabości, nawyki, uzależnienia. Daje poczucie wewnętrznej harmonii i spokoju, chroni dom przed złem.

Licencja: Creative Commons