Banki w swojej ofercie posiadają także pożyczki przez Internet. Taka usługa jest proponowana jedynie klientom o stałych dochodach, ktorzy posiadają także konto w banku. W ten sposób bank ma możliwość sprawdzenia historii rachunku. 

Data dodania: 2012-03-21

Wyświetleń: 1300

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Banki kuszą nas coraz ciekawszymi propozycjami kredytowymi. W ostatnim czasie wiele z nich stawia na możliwość otrzymania pieniędzy bez konieczności odwiedzania placówek bankowych, czyli na kredyty przyznawane przez Internet. To bardzo wygodne rozwiązanie, które ma mnóstwo zalet, ale też kilka wad.

Przypatrzmy się zatem bliżej temu, jak taka pożyczka przez internet wygląda i czy warto się na nią decydować. Przede wszystkim należy wskazać, że aby ją otrzymać, musimy mieć konto osobiste z dostępem przez Internet w banku, który taką opcję udostępnia.

Rachunek osobisty w większości przypadków powinien mieć przynajmniej trzy miesiące i cały czas powinny wpływać na niego środki w regularnych odstępach czasu. To właśnie na podstawie historii przychodów i rozchodów bank jest w stanie sprawdzić, czy może udzielić potencjalnemu kredytobiorcy kredytu. Jeśli jego konto będzie często używane, nie będzie na nim debetu i ilość oszczędności będzie pozwalała na spokojne spłacanie rat, wtedy kredyt internetowy można dostać praktycznie od ręki. W przeciwnym wypadku trzeba liczyć się z decyzją odmowną, ale ogólnie rzecz biorąc, można też ubiegać się o pieniądze w instytucjach pozabankowych, jeśli są nam one szybko potrzebne.

Wracając jednak do kwestii banków, wypełnienie wniosku kredytowego odbywa się przez Internet i nie raz już po kilkunastu minutach można dostać decyzję kredytową, a jeśli okaże się ona pozytywna, wtedy wraz z nią wpłyną na konto środki. To zatem bardzo wygodne rozwiązanie, z którego korzysta dzisiaj coraz więcej osób.

Licencja: Creative Commons