Gdzie najlepiej opublikować swoje wiersze? Jak stać się popularnym autorem? Wszystkie te informacje,kilka ważnych wskazówek znajdziesz w tym artykule.

Data dodania: 2007-11-26

Wyświetleń: 12353

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Od kilku lat zajmuje się pisaniem wierszy. Zaczynałam od kartki lub notesu schowanego w szufladce. Jednak w życiu każdego, nawet "niedzielnego" poety znajdzie się moment przełomowy - czas swoje wiersze pokazać światu.
W jaki sposób to zrobić?
Otóż jeśli chodzi o publikację w internecie - jest kilka sposobów.
Pierwszy to stworzenie własnego bloga. Proste i chyba nie muszę na ten temat nic więcej pisać.
Drugi sposób - uruchomienie swojej strony www. Szczerze mówiąc to po "szufladzie" był trzeci sposób mojej publikacji - kiedy już było mi mało - postanowiłam stworzyć własny serwis z wierszami. Istnieje tyle możliwości założenia darmowej strony internetowej. Ja zaczynałam od podstaw - na temat tworzenia stron nie wiedziałam prawie nic. 
Zapewnia to samodzielność i niezależność. Brak ograniczeń w pewnym etapie twórczości jest mile widziany.
Zanim jednak "Dojrzałam" do stworzenia własnej strony - zajęłam się publikacją swoich wierszy na tzw. beju.


wiersze.bej.pl - Strona dość niepozorna. Niebieskie tło, kilka wierszy,z prawej strony top lista, z lewej miejsce do logowania. Na pierwszy rzut oka to wszystko. Ale nie jest tak skromnie jak może się wydawać. Pod sześcioma świeżo dodanymi wierszami jest okienko z wiadomościami, kilka prostych informacji podpisanych komentarzami. Wystarczy "zjechać" w dół, żeby znaleźć się w raju dla ulubieńców amatorskiej poezji. Mnóstwo wierszy,podzielonych w kategorie według tematyki wiersza, klimatu i rodzaju. Są też liczby- trochę zniechęcające ,jeśli ktoś myślał ,że poświęci tym utworom tylko chwilę- jest ich nawet po kilkadziesiąt tysięcy w każdym rodzaju. Można nie tylko czytać. Przede wszystkim wiersze dodajemy. Inni zarejestrowani użytkownicy je oceniają, a od niedawna można też komentować. Każdy autor ma swój stopień zaawansowania, który zależy od liczby wierszy i głosów na nie oddanych. To miejsce to nie tylko puste dzieła prostych ludzi. Ta strona ma swoją magię. Wciąga. Można być świadkiem rodzenia sie miłości ,kłótni ,nawet między poetami. Można być również obserwatorem narodzin kogoś wielkiego. Wiersze są nowatorskie, czytelnicy wklejają je w swoich blogach,piszą do swoich ukochanych czy przyjaciół. Można zatopić się w zupełnie inny, nowy ,niebanalny świat. Istnieje także możliwość nawiązania kontaktu z zarejestrowanymi uczestnikami. W zakładce każdego użytkownika jest opcja "zaproś do kontaktu" lub po prostu podany numer gadu- gadu. Czasami autorzy sami podają adres swojego bloga lub maila zachęcając do odwiedzin. Gorąco polecam, szczególnie dla osób które dopiero zaczynają swoją przygodę z publikowaniem poezji, z pisaniem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena