Poznaj jakie są style inwestowania i w co inwestują, inwestorzy z poszczególnych stylów? Dowiedz się, jaki styl inwestowania najlepiej pasuje do np. zarobienia na nowy dom albo emeryturę?

Data dodania: 2007-11-24

Wyświetleń: 3500

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 3

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

3 Ocena

Licencja: Creative Commons

Dzięki wiedzy jaki rodzaj ryzyka i styl inwestowania przyjąłeś, będziesz w stanie mądrzej inwestować. Jest co najmniej kilkanaście rodzajów różnych inwestycji , które możesz robić, jednak style inwestowania są tylko trzy (główne) i zależą od ryzyka, które możesz podjąć. Tak więc mamy styl inwestowania:

- konserwatywny
- umiarkowany
- agresywny

Im mniejsze ryzyko możesz podjąć tym Twój styl inwestowania będzie bardziej konserwatywny. Jeżeli możesz i czujesz się na silach, żeby podjąć duże ryzyko to Twój styl inwestowania będzie bardziej agresywny. W pewnym sensie, Twój styl inwestowania określa, to w co chcesz zainwestować i jakie zadanie ma spełnić inwestycja

Na przykład, mając dwadzieścia parę lat, zaczynasz pracę i chcesz zacząć oszczędzać pieniądze na emeryturę albo dla dzieci. Jeżeli masz takie plany to Twój styl inwestowania może być, konserwatywny lub umiarkowany. Ale, jeśli chcesz za dwa lata wybudować nowy dom, to musisz przestawić się na styl inwestowania agresywny.

Styl inwestowania
jaki mają konserwatywni inwestorzy można też rozumieć, jako "konserwatyści inwestując 10 000 złotych, chcą być pewni, że dostaną z powrotem swoje 10 000 złotych" i dodatkowo "procent". Tacy inwestorzy przeważnie inwestują w obligacje, lub zostawiają pieniądze na krótkoterminowych lokatach bankowych.

Umiarkowani inwestorzy inwestują, podejmują już trochę większe ryzyko. Mogą na przykład zainwestować 50% swojego kapitału w bezpieczne inwestycje, a drugą część w inwestycje wyższego ryzyka.

Agresywni inwestorzy, lubią i chcą podejmować ryzyko jakiego inni się boją. Ich styl inwestowania to inwestowanie dużych pieniędzy w ryzykowne przedsięwzięcia z których mogą być albo duże zyski straty. Oczywiście, tacy inwestorzy to przeważnie "wytrawni gracze" którzy wiedzą co robią i ryzyko ograniczają maksymalnie. Agresywni inwestorzy przeważnie inwestują w giełdę papierów wartościowych.

Pamiętaj!
Styl inwestowania, zależy od tego jakie cele przed sobą postawiłeś i jak bardzo chcesz ryzykować. Ale niezależnie od inwestycji, które chcesz zrobić pamiętaj, aby zawsze przeprowadzić badania i rozpoznanie inwestycji.


Licencja: Creative Commons
3 Ocena