Bardzo wielu terapeutów zaleca aktualnie swoim pacjentom pobyt w saunie infrared. Jest do tego co najmniej kilka powodów. Taka sauna wyśmienicie wspiera utratę zbędnych kalorii, regulację ciśnienia, gwarantuje obniżenie wysokiego poziomu złego cholesterolu. Minimalizuje także ryzyko zachorowań na popularne choroby w sezonie zimowym.

Data dodania: 2012-01-04

Wyświetleń: 1645

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Inną olbrzymią korzyścią, płynącą bezpośrednio z ciepła przenikającego nasz organizm, jest możliwość usunięcia toksyn organizmu. Ciepło pomaga usunąć toksyny z całego ciała. Chowają się one w głębi pod naskórkiem, a przez ciepło mogą wydostać się poprzez skórę. Niepożądane substancje, a nawet rtęć, pozostałości po toksynach pozostałych po paleniu tytoniu i wielu związków chemicznych (przykładem może być farba do włosów) - wszystko to codziennie pojawia się w ciele każdego z nas. Najwyższy czas aby skorzystać z możliwości współczesnej techniki. Obecnie można stwierdzić, że sauna na podczerwień na pewno da nam najpewniejszy efekt.

Trzeba wiedzieć jaka jest różnica pomiędzy sauną tradycyjną, a sauną infrared. Przede wszystkim różnica jest taka, iż w saunie fińskiej ogrzewającym nas elementem jest bardzo gorące powietrze, które ma zwykle około 80 stopni C, zaś w skrajnych sytuacjach dochodzi nawet do 120 stopni C. Z kolei w saunie na podczerwień podstawowym źródłem ciepła jest podczerwień. Fale podczerwieni nie ogrzewają powietrza, ponieważ działają one wprost na nasze ciało. Temperatura w saunie na podczerwień jest więc znacznie niższa niż w przypadku saunie parowej.

Należy mieć świadomość, że osoby chore na astmę nie mogą korzystać z sauny tradycyjnej, gdyż wdychają tam bardzo ciepłe powietrze. Z kolei w saunie infrared powietrze nie jest gorące.

Poza tym sauna infrared jest znacznie łatwiejsza w obsłudze, podgrzewa nas intensywniej niż sauna tradycyjna. Na dodatek ten rodzaj sauny potrzebuje znacznie mniej energii.

Licencja: Creative Commons