W ciągu ostatniego roku w Warszawie powstało aż siedem nocnych pizzerii. Są to specjalne lokale oferujące dostawę do klienta w godzinach nocnych, zazwyczaj 20:00-4:00 rano. BIorąc pod uwagę dużym zainteresowaniem klientów tego typu usługami, wydaje mi się, że był to bardzo dobry pomysł.

Data dodania: 2011-11-17

Wyświetleń: 1370

Przedrukowań: 1

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W ciągu dnia istnieje dużo lokali gastronomicznych oferujących dowóz do klienta jedzenia na telefon. Przykładem może być np. sushi, domowe jedzenie, pizza, chińskie dania czy kebab. Firmy te w dużej mierze działają tylko za dnia, co można jasno wytłumaczyć normalnym trybem życia przeciętnego człowieka, który funkcjonuje między godziną 8:00 rano a 22:00 wieczorem. Niestety, wiele osób ma zupełnie inny tryb życia, są to między innymi osoby, które ze względu na charakter pracy muszą pracować w nocy. Ze wzlędu na to, że jest to nieliczna grupa społeczna ciężko było znaleźć firmy, które oferowały dostawę jedzenia do klienta w nocy. Ostatnimi czasy pojawiło się na rynku kilka nowych pizzerii nocnych, które skutecznie zapełniły lukę na rynku. 

Pizza z dostawą w nocy zaspokoi głód każdego, najwybredniejszego nawet imprezowicza. Niektóre firmy swoją usługę poszerzają o nocne zakupy lub dostawę alkoholu, co wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami.

Pierwsza moja uwaga dotyczy cen - niestety w porównaniu do dziennych lokali gastronomicznych ceny są wyższe, jednak na pochwałę zasługuje jakość wyrobu a to oczywiście już indywidualna sprawa każdego kulinarnego smakosza. Oprócz pizzy w niektórych lokalach dostaniemy również napoje, sosy, makarony, pasty, sałatki i dania. Nieliczne zaś oferuję dostawę alkoholu. Koszt dowozu waha się w granicach 3-10zł. Czas oczekiwania na pizzę często przewyższa nawet godzinę.

Firmy, oferujące pizzę nocą zasługują na pochwałę a ja zapraszam do sprawdzenia menu i promocji poszczególnych firm.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena