Planujesz budowę domku lub też kupno mieszkania? Zapoznaj się zatem z naszym artykułem: odnajdziesz tutaj wskazówki dotyczące wznoszenia domków jednorodzinnych w technologii szkieletowej. Najnowsze techniki i porady budowlane w zasięgu ręki!

Data dodania: 2011-10-26

Wyświetleń: 1468

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Jeśli chcemy postawić sobie własne domostwo, musimy po pierwsze przeanalizować jakiego rodzaju chcemy mieć mieszkanie. Czy będzie to dom prefabrykowany, czy zbudowany z pustaków, czy chcemy posiadać dom energooszczędny czy też lokal postawiony przez developera. Wszystkie te wymogi są szczególnie istotne, przede wszystkim jeśli pragniemy budować dom wytrzymały, w atrakcyjnej cenie i energooszczędny. Zwięźle mówiąc taki, który będzie funkcjonalny.

Jeśli postanowimy ulokować pieniądz w montaż domu prefabrykowanego, powinniśmy wziąć pod rozwagę wszystkie pozytywne i negatywne wymiary tego typu inwestycji. Domy prefabrykowane nie różnią się szczególnie pod względem właściwości energooszczędnych od domów jednorodzinnych budowanych drogą konwencjonalną. Jednak ich niekwestionowaną zaletą jest błyskawiczność budowy, a raczej instalacji. Wyselekcjonowany przez nas koncept architektoniczny domu szkieletowego może być już gotowy w sto dwadzieścia dni, a zainstalowany na miejscu przeznaczonym pod budowę w zaledwie dwa dni.

Współcześnie ciekawą alternatywą, dla przyszłych właścicieli, którzy nie mogą samodzielnie zajmować się budową domu jest skorzystanie z pomocy dewelopera, i zaczerpnięcie pomysłu co do kształtu i kolorytu budynku z jednego z wielu z powszechnie dostępnych na rynku projektów gotowych na przykład domków prefabrykowanych. Są to szczególnie błyskawiczne i efektywne metody, które obecnie z sukcesem wypierają konwencjonalne sposoby wznoszenia budynków mieszkalnych.

Drewniane domy kanadyjskie, w inny sposób nazywane szkieletowymi czy prefabrykowanymi, swoją nazwę zaczerpnęły od sposobu stawiania domów w Kanadzie. Wznoszenie domów z gotowych elementów wyśmienicie zdaje egzamin głównie w tych obszarach na świecie, gdzie uwarunkowania atmosferyczne szczególnie utrudniają wybudowanie budynku drogą tradycyjną. Mam tu na myśli zwłaszcza niskie temperatury, które znacznie przeciągają czas wysychania cementu, a czasem powodują nawet jego wzmożone pękanie.

Energooszczędny dom jest bardzo funkcjonalny w obecnych czasach. Z jednej strony tego rodzaju domy są niezwykle przyjazne dla środowiska, ponieważ do ich ogrzania, potrzebne jest mniej tzw. brudnej energii, czyli tej otrzymanej w konwencjonalny sposób. Z kolejnej zaś strony są po prostu tańsze w eksploatowaniu. Z tej przyczyny opłaca się wykonać długofalowe inwestycje w baterie słoneczne czy termoizolację ścian, ponadto rekuperator w domu jest bardzo opłacalnym posunięciem.

Interesującym sposobem lokowania pieniędzy w dziedzinę budowlaną jest skorzystanie z wsparcia developera. Po pierwsze nie musimy od razu posiadać kompletnej sumy na budowę naszego wyimaginowanego domu, gotówkę wpłacamy w częściach, zależnie od etapów budowy. Główną mocną stroną tego typu inwestycji jest to, że cena naszego przyszłego domu, jest nieco niższa niż późniejsza prawdziwa wartość domu. Toteż nieraz można zyskać na tego rodzaju inwestycji. Opłaca się przyjrzeć się bliżej w jaki sposób pracują deweloperzy w Warszawie, w stolicy tego typu budowlane inwestycje są niezwykle zyskowne dla nabywców.

Budując dom opłaca się zakomponować także jego otoczenie. Mam tu na myśli zwłaszcza stosowne dobranie krzewów i drzew do ogrodu, a w przypadku osiedli mieszkaniowych potencjalny deweloper winien się zadbać o sąsiedztwo terenów zielonych, które to mogą się stać ekstra walorem i niejednokrotnie mogą być kartą przetargową w trakcie decydowania się na lokum. Równie istotna jest kostka brukowa otaczająca nasz domek czy osiedle mieszkalne. Jej barwa i fason może być perfekcyjnym uzupełnieniem krajobrazu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena