Jak wiadomo nie każdego stać na zakup samochodu za gotówkę. Wiele osób decyduje się na kredyt samochodowy. Pierwszy raz biorąc tego typu kredyt trudno jest zdecydować się na jedną ofertę banku. A ofert jest naprawdę wiele. Postanowiłam zamieścić tutaj kilka rad, które pozwolą Ci na dobór odpowiedniego dla siebie kredytu.

Data dodania: 2011-10-06

Wyświetleń: 1426

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy wiesz kiedy kredyty samochodowe są najbardziej opłacalne? Na początku roku kalendarzowego, gdyż wraz z nowym rokiem pojawia się na rynku mnóstwo atrakcyjnych ofert banków na kredyty samochodowe. Na takie promocje nie można liczyć w innych porach roku. To, czy kupujemy nowy czy używany samochód ma też duże znaczenie przy oprocentowaniu kredytu. Jak się okazuje kredyt na samochód używany jest dużo wyżej oprocentowany niż na nowy. Wiele osób stojących przed zaciągnięciem kredytu samochodowego nie wiedzą, co potrzebne jest do jego wzięcia. Na szczęście większość banków nie wymaga zbyt wielu formalności, a sama decyzja o przyznaniu kredytu jest podejmowana bardzo szybko. Przy składaniu w banku wniosku o przyznanie kredytu zazwyczaj trzeba potwierdzić swoją tożsamość dwoma dowodami (np. dowodem osobistym i prawem jazdy). W banku trzeba również przedstawić specjalne zaświadczenie o dochodach. Jeżeli zaś decydujemy się na własny wkład który wynosi nie mniej niż dwadzieścia procent kwoty, to wtedy bank znacznie przyspiesza całą procedurę kredytową.

Niestety czasy, w których żyjemy nie sprzyjają zaciąganiu kredytów, jak kiedyś. Banki stojąc w obliczu światowego kryzysu gospodarczego narzuciły pewnego rodzaju zabezpieczenia kredytów. Najczęściej banki decydują się na zabezpieczenia w postaci przewłaszczenia samochodu na rzecz banku, cesję polisy ubezpieczeniowej na rzecz banku, a nawet depozyt kart pojazdu. Zwracajmy zatem szczególną uwagę na warunki umowy. Nie podejmujmy decyzji pochopnie, gdyż może się okazać, że przez własną nieuwagę zdecydowaliśmy się na bardzo wysokie oprocentowanie kredytu lub na dodatkowe opłaty, o których wcześniej nie mieliśmy żadnego pojęcia.

Szczególnie agencje pozabankowe mają tendencję do ukrywania w treści umowy szczegółów dotyczących dodatkowych opłat, głównie związanych z karami za nieterminowe spłacania kredytu. Takie agencje przeważnie oferują pożyczki gotówkowe z bardzo wysokim oprocentowaniem, więc jeśli trafimy na jakąś ich ofertę z niskim, to możemy być niemal pewni, że z kredytem wiązać będą się dodatkowe opłaty.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena