Jednym ze sposobów na zarabianie przez Internet jest budowanie tematycznych stron internetowych. Na tych stronach umieszczane są następnie reklamy, dzięki którym zarabia właściciel strony. Co jeśli jednak popełnimy błąd przy wyborze tematyki?

Data dodania: 2011-09-23

Wyświetleń: 1384

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 4

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

4 Ocena

Licencja: Creative Commons

Wybór odpowiednie tematyki nasze strony jest najważniejszym etapem przy jej tworzeniu. To, jaką dziedzinę wybierzemy w znaczący sposób wpłynie na nasze przyszłe zarobki. Dlatego na każdym kroku staram się przypominać początkującym w tej dziedzinie, że ten etap wymaga czasami poświęcenia nawet kilku dni. Jednak przy właściwym wyborze ten poświęcony czas może okazać się jedną z najlepszych inwestycji.

Przed wyborem swojej pierwszej domeny najważniejsze jest przejrzenie co najmniej kilku artykułów na ten temat. Są osoby które uważają, że czytanie w niczym nie pomaga i aby się nauczyć to wszystkiego trzeba doświadczyć samemu. Może i w niektórych dziedzinach jest to prawdą jednak nie tutaj.

Czytając wpisy na różnych blogach możemy poznać co najmniej kilka świetnych sposobów na wyszukiwanie niszy, na które sami pewnie byśmy nie wpadli. Jednak tak jak wspomniałem na początku, nawet po przyswojeniu ogromnej ilości informacji zdarza nam się zauważyć, że popełniliśmy błąd i wybraliśmy złą niszę. Co wtedy?

Nie chcę nikomu podcinać skrzydeł, ale jeżeli nisza jest słaba to najlepszym wyjściem jest porzucenie strony i rozpoczęcie pracy nad kolejną. Próbując dalej nad nią pracować tracimy tylko nasz cenny czas, który możemy poświęcić na budowę nowej strony.

Jeżeli jednak nie chcesz zostawiać całej swojej pracy to jest pewne wyjście. Musisz znaleźć kilka podobnych i mało konkurencyjnych tematyk, pod które będziesz pozycjonował swoją stronę. Jeżeli twoja główna nisza jest rzadko wyszukiwana, to zawsze możesz nadrobić to dodatkowymi tematykami. 

Licencja: Creative Commons
4 Ocena