Z poniższego artykułu dowiesz sie, czym różnią się od siebie pożyczki i kredyty gotówkowe udzielane przez instytucje poza bankowe od tych udzielanych przez banki. Dlaczeto u tych pierwszych łatwiej o pieniądze, a u drugich trudniej - czytaj, a dowiesz się wszystkigo.

Data dodania: 2011-09-18

Wyświetleń: 1443

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad różnicami pomiędzy pożyczkami i kredytami udzielanymi przez banki i tymi udzielanymi przez instytucje poza bankowe? Czy może dla Ciebie też, jak dla wielu innych osób, liczy się tylko jak najszybsze uzyskanie pieniędzy? No i właśnie. Jedną z głównych różnić między bankami i instytucjami poza bankowymi jest to, że kredyty gotówkowe, czy też kredyty bez zaświadczeń w tych drugich można dostać niemalże od ręki, a w bankach procedury są bardzo skomplikowane i długotrwałe.

Kto jest najlepszym klientem dla instytucji poza bankowych? Osoby, które szybko potrzebują pieniędzy. Nie mają czasu na załatwianie zaświadczeń o zarobkach i zatrudnieniu, ani wyciągów z biura informacji kredytowej.  Wszystko wydaje się bardzo fajnie. Wchodzę do placówki, podpisuje wniosek i dostaję pieniądze. Teoretycznie tak, ale w praktyce nie wolno tak robić! Dlaczego? Ponieważ możemy wpakować się w poważne problemy. Kredyty gotówkowe, czy też kredyty bez zaświadczeń  w placówkach poza bankowych zwykle są dość wysoko oprocentowane i zanim zdecydujemy się na taki kredyt musimy przejrzeć kilka ofert, porównać je, wybrać najciekawszą, a następnie sobie przeliczyć, czy na pewno nas stać na ich spłatę. Oprocentowanie takiego kredytu może wynieść nawet do 30% w skali roku!  Jeśli zatem, dla przykładu, pożyczymy 1000 złotych to oddać będziemy musieli nawet 1300 złotych!

Plusy pożyczek poza bankowych są takie, że dostajemy je szybko i bez zbędnych formalności. Do minusów na pewno należy wspomniane wyżej wysokie oprocentowanie, a także nie wysokie kwoty, jakie można uzyskać w procedurze „bez zaświadczeń. W momencie, gdy potrzebujemy większych pieniędzy również w placówkach poza bankowych uruchamiane są dodatkowe formalności – ale nic dziwnego, każdy chce się zabezpieczyć, szczególnie oddając obcym ludziom spore pieniądze.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena