Z uwagi na różnego rodzaju paliwo, jakim jest zasilana nagrzewnica, możemy dokonać najprostszego podziału.
Nagrzewnice olejowe, jak sama nazwa wskazuje, zasilane są olejem opałowym. Dodatkowo tego rodzaju nagrzewnice posiadają również specjalne przyłącza, dzięki którym możemy zasilać je także płynnym LPG lub gazem ziemnym. Największą zaletą tego rodzaju nagrzewnicy jest fakt, iż pracują one niezwykle cicho, co wpływa na komfort przebywania w pomieszczeniu, gdzie znajdują się tego rodzaju nagrzewnice.
Kolejny rodzaj nagrzewnicy, to nagrzewnice gazowe. Zasilane gazem, używane są do nagrzewania wielkich powierzchni. Nagrzewnica gazowa nie może być wykorzystywana do ogrzewania małych lokali, z uwagi iż jest to kompletnie nieopłacalne.
Kolejny rodzaj nagrzewnic, to te zasilane prądem. Są one najchętniej wybierane przez klientów indywidualnych, doskonale sprawdzają się w małych pomieszczeniach. Ich dodatkową zaletą, jest fakt, iż nagrzewnice elektryczne są dziecinnie proste w obsłudze. Musimy jednak wiedzieć, iż nie ma nic za darmo. Nagrzewnice na prąd mają jedną, ogromną wadę – pobierają masę energii elektrycznej, co ma kluczowe znaczenie, w momencie kiedy dostaniemy rachunek za prąd.
Nagrzewnice wodne, działają na zasadzie przekazywania przez gorącą wodę ciepłego powietrza do atmosfery. Dzięki temu, za pomocą wody, możemy również ogrzać nasze pomieszczenia. Musimy jednak wiedzieć iż tego typu urządzenia nie są zbyt popularne. Nagrzewnice wodne, nie mają wielu zwolenników, co wynika z faktu iż są dość skomplikowane.
Jak zatem widzimy, na rynku mamy wiele rodzajów nagrzewnic wodnych. Dzięki temu, możemy wybierać jaka nam najlepiej będzie pasowała. Zanim zdecydujemy się na zakup nagrzewnicy, powinniśmy przede wszystkim, dokładnie wyliczyć sobie koszta, jakie owa nagrzewnica będzie generowała. Jak wiadomo, każde źródło paliwa, ma swoją cenę, więc dokładna kalkulacja pomoże nam w wyborze odpowiedniej nagrzewnicy.