Nagrzewnice powietrza to często wybierany przez zarządców różnych obiektów lub kierowników placów budowy sposób szybkiego i relatywnie taniego dogrzania pomieszczenia. W tym artykule podpowiadamy, jak dobrać nagrzewnicę ze względu na rodzaj paliwa, aby sprawdziła się jak najlepiej.

Data dodania: 2021-01-31

Wyświetleń: 412

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Nagrzewnice powietrza – rodzaj paliwa a zastosowanie

Nagrzewnice olejowe – wydajność i niskie koszty

Nagrzewnice olejowe pracują dzięki spalaniu oleju napędowego lub oleju opałowego. Charakteryzują się wysoką wydajnością, w związku z czym w przypadku większych pomieszczeń, takich jak choćby hale magazynowe czy produkcyjne, są jedynym słusznym rozwiązaniem, które jest w stanie sprostać oczekiwaniom, a w dodatku wygenerować relatywnie niskie koszty.

Nagrzewnica olejowa oprócz tego, że nagrzewa powietrze, to również je osusza, dzięki czemu często wykorzystuje się ten rodzaj urządzeń na budowie, np. w malowanych pomieszczeniach.

Nagrzewnice olejowa z odprowadzaniem spalin czy bez?

Nagrzewnice olejowe bez odprowadzania spalin mogą pracować jedynie w przestrzeni otwartej lub półotwartej. Natomiast urządzenia, które posiadają system odprowadzania spalin mogą być stosowane we wszystkich przestrzeniach. Nierzadko wyposażone są również w wymiennik ciepła, który umożliwia odzyskanie energii cieplnej właśnie ze spalin.

Elektryczne nagrzewnice powietrza – gdzie sprawdzą się najlepiej?

Nagrzewnice elektryczne cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Są niezwykle uniwersalne, ponieważ bezpiecznie można używać ich w zamkniętych przestrzeniach, nawet takich, w których nie ma szczególnie skutecznej wentylacji lub możliwości odprowadzenia spalin. Warunkiem jest oczywiście dostęp do energii elektrycznej.

Elektryczne nagrzewnice, podobnie jak nagrzewnice olejowe, mogą zastępować osuszacz powietrza, dlatego znajdują zastosowanie w pomieszczeniach, w których trwają prace wykończeniowe, np. malowanie czy kładzenie tynku. Z powodzeniem wykorzystuje się je również w wielu lokalach użytkowych, np. w biurach czy mniejszych zakładach pracy.

Ważnym aspektem jest tutaj kubatura pomieszczenia. Elektryczne nagrzewnice są odpowiednie do pomieszczeń o umiarkowanej wielkości. Sprawdzą się w pokojach, biurach, różnego rodzaju salonach, natomiast w halach magazynowych czy produkcyjnych bardziej opłacalne i wydajne są nagrzewnice olejowe.

Nagrzewnice gazowe – najtańszy sposób ogrzewania

Niskie koszty dogrzewania pomieszczeń nagrzewnicami gazowymi są niewątpliwie zaletą tego rozwiązania. Problemem natomiast może okazać się niska wydajność – ciepło utrzymuje się stosunkowo krótko. Nagrzewnice gazowe wydzielają również parę wodną, dlatego warunkiem ich stosowania jest odpowiednia wentylacja w pomieszczeniu. Choć w niektórych sytuacjach – jak np. w przypadku dogrzewania szklarni, zwiększenie wilgotności powietrza jest wręcz pożądane.

Jeżeli panel sterujący w nagrzewnicy gazowej zasilany jest na baterie, wówczas jest ona dobrym wyborem do dogrzania miejsc bez dostępu do energii elektrycznej.

Gdzie szukać nagrzewnic powietrza? Zasilane różnymi rodzajami paliwa nagrzewnice znajdziesz w sklepie internetowym Emast.pl.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena