Zarówno przedszkola publiczne jak i prywatne realizują ten sam program podstawowy, który narzucony jest przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Natomiast sporo placówek organizuje dodatkowe zajęcia dla naszych maluchów. Obecnie mamy do wyboru m.in. balet, karate, zajęcia plastyczne, drugi język obcy itd.

Data dodania: 2011-08-08

Wyświetleń: 1452

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

W gąszczu ciekawych ofert czasami można się zapędzić i posłać nasze dziecko na zbyt wiele zajęć. Skutek będzie taki, że nasza pociecha nie będzie mieć czasu na chwilę odpoczynku, relaksu, bądź po prostu zabawy. Nie wspominając już o bardzo cennych chwilach spędzonych z rodzicami. Zatem umiar jak najbardziej jest pożądany i w tej kwestii.

Przedszkola, szczególnie te prywatne, rzeczywiście posiadają ciekawą ofertę zajęć dodatkowych dla najmłodszych. Oczywiście należy umożliwić naszym dzieciom odkrywanie swoich zainteresowań właśnie poprzez uczęszczanie na takie właśnie zajęcia. Jednak musimy pamiętać, że wiek ten rządzi się pewnymi prawami i jedną z nich jest szybkie nudzenie się. Zatem, jeśli nasz maluch chce uczyć się tańczyć i my spełnimy jego prośbę o dodatkowe lekcje, nie zdziwmy się, kiedy po kilku zajęciach jednak powie, że nie chce już tego robić. Wówczas powinniśmy go delikatnie nakłaniać co kontynuowania chodzenia na zajęcia, ale bez zmuszania go.

Ostatnio bardzo popularne stają się zajęcia dla najmłodszych pt. zabawa z językiem obcym. Pamiętajmy, że w ofercie przedszkola mają zabawy z jednym językiem obcym i kierowanie malucha na następny „kurs” języka może być zbyt dużym obowiązkiem dla dziecka. Nie ulega wątpliwości, że czas poświęcony na zajęcia dodatkowe wpływa na ograniczenie czasu
jaki możemy spędzić ze swoim dzieckiem. A przecież najzwyczajniej w świecie najmłodsi potrzebują czasu po prostu na zabawę. Zbyt dużo obowiązków pozaszkolnych może sprawić, iż nasze dziecko będzie po prostu przemęczone i zniechęcone.

Pamiętajmy, że przedszkola dbają o rozwój naszych pociech i nie należy zbyt dokładnie wypełniać jego grafika zajęciami pozaszkolnymi. Zdecydowanie lepiej będzie jak spędzimy trochę czasu z naszymi dziećmi na zabawie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena