W dniu ślubu każda Panna Młoda chciałaby olśnić wszystkich swoim wyglądem. Jednym z najważniejszych elementów jej wizerunku jest suknia ślubna. Każda kobieta może wyglądać w niej jak księżniczka pod warunkiem, że dobierze odpowiedni do swojej figury fason.

KSIĘŻNICZKA (Princess)

To jeden z najbardziej popularnych modeli. Kreacja tego typu jest dopasowana do biustu i talii, zwykle z odkrytymi ramionami. W pasie rozchodzi się ku dołowi, często bardzo szeroko. Pionowe linie cięć maskują szerokie biodra i uda, a talii nadają większe wcięcie. Jest to idealny model dla tych pań, które mają obfity biust, wąskie ramiona i wyraźnie zaznaczone pośladki.

EMPIRE

Ten typ sukien charakteryzuje podwyższony stan. Suknia odcięta pod biustem (zwykle ozdobną tasiemką z koronek lub kryształów) swobodnie spływa ku dołowi. Często ma niewielkie rękawy lub ramiączka, które opadają na ramiona. Pięknie prezentują się w takiej sukni panny młode o szczupłej sylwetce. Nie jest to model dla pań o szerokich ramionach i biodrach, gdyż wywoła to wrażenie dysproporcji.

SYRENA

Fason świetny dla kobiet o nienagannej figurze, ponieważ ukazuje każdą niedoskonałość kobiecego ciała. Suknia jest dopasowana do biustu i talii. Podkreśla również biodra i pośladki. Rozszerza się dopiero w połowie ud. Panna młoda w takiej sukni wygląda oszałamiająco pod warunkiem, że ma figurę modelki.

KSZTAŁT "A"

Suknie o kroju linii A są zwykle jednoczęściowe, ale mogą również składać się z gorsetu i spódnicy. Górna część podkreśla biust i jest dopasowana. Na wysokości bioder lekko się rozszerza, tworząc kształt litery A. Model ten jest uniwersalny i chętnie wybierany przez panny młode o okrąglejszych kształtach. Linie cięć nie muszą być pionowe, jak w modelu Księżniczka, co daje więcej możliwości w zakresie dekoracji sukni falbanami, upięciami i warstwami.

SUKNIE EKSTRAWAGANCKIE

Do tej kategorii zaliczamy suknie o niekonwencjonalnych krojach, wykonane z nietypowych tkanin lub takie, w których zastosowano rozwiązania niespotykane zazwyczaj w sukniach ślubnych. Mogą to być suknie krótkie, w innym niż biały kolorze, z kontrastującymi dodatkami czy w stylu barokowym, romantycznym lub bardzo nowoczesnym. Taka suknia to rozwiązanie dla odważnej panny młodej.

Licencja: Creative Commons