Poszukiwania sukni ślubnej zazwyczaj rozpoczynają się tuż po ustaleniu daty ślubu. Zanim jednak udasz się na maraton po salonach sukien ślubnych sprawdź na co zwrócić uwagę kupując tę jedną jedyną suknię.

Data dodania: 2015-04-27

Wyświetleń: 867

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Krój sukni

 

Wybór idealnie dopasowanej sukni wymaga bardzo dobrej znajomości własnej sylwetki. Zanim więc wyruszysz na zakupy, stań przed lustrem i dokładnie przyjrzyj się swojej sylwetce – zobacz co chciałabyś wyeksponować a co zakryć, jaka jest proporcja pomiędzy długością twoich nóg a długością tułowia, czy jesteś wysoka czy niska. Te wszystkie elementy pozwolą ci wybrać suknię idealnie dopasowaną. Jeśli sama nie jesteś pewna jak określić swoją sylwetkę, poproś o poradę mamę lub przyjaciółkę.

 

Kolor i tkanina

 

Wybór koloru i tkaniny to rzeczy tak samo ważne jak wybór odpowiedniego kroju. Obecnie coraz więcej panien młodych decyduje się na odejście od tradycjonalnej białej sukni i wybiera kolorowe suknie lub białe posiadające kolorowe akcenty (kolorową kokardę, szarfę lub kwiat przy sukni albo we włosach).

 

Przy wyborze tkaniny trzeba wziąć pod uwagę porę roku na jaką zaplanowany jest ślub oraz styl ślubu. Na śluby, które odbywają się na wiosnę najczęściej poleca się suknie z koronki i tafty, na lato organdyny, markizety i len, jesienne oraz zimowe – satyny, aksamity, tafty.

 

Najważniejsze jest to, żebyś dobrze się czuła w swojej sukni – jeżeli bardzo podoba ci się jakaś suknia, ale po przymierzeniu jej materiał okazuje się zbyt sztywny i ciężki i w głębi duszy wiesz, że nie wytrzymasz w niej całej nocy, odpuść sobie, nawet jeżeli miałaby to być suknia twoich marzeń. Jeżeli będziesz się czuła niekomfortowo, nie będziesz się czuła pięknie i pewnie, będziesz ciągle sprawdzała czy dobrze wyglądasz i cała twoja uwaga zostanie odwrócona od najważniejszej rzeczy tego wyjątkowego dnia.

 

Fasony sukien ślubnych

 

Klasyczny – suknia z dopasowaną górą i szerokim dołem, który oparty jest na wielowarstwowej halce bądź na tzw. kole. Może być jednoczęściowa lub składać się z gorsetu lub spódnicy.

 

Empire – suknia ze stanem odcinanym pod biustem i luźno puszczonym dołem. Ten fason optycznie wydłuża sylwetkę, dlatego jest najczęściej wybierany przez niskie kobiety bez wyraźnie zarysowanej talii.

 

Princess – suknia dopasowana w biuście i talii, rozszerzana od bioder. Pasuje do każdego typu figury.

 

Syrena – to typ sukni podkreślającej biodra, rozszerzanej od połowy ud lub kolan. Ten fason najlepszy będzie dla szczupłych kobiet o kształtnych biodrach.

 

Licencja: Copyright - zastrzeżona
0 Ocena