Ubezpieczyciele w Polsce oferują coraz więcej różnych polis – wśród nich pojawiają się także propozycje, by chronić sprzęt elektronicznym, w tym telefony komórkowe. Czy ubezpieczenie telefonu jest faktycznie tym, czego potrzebują wielbiciele gadżetów i zwykli użytkownicy komórek?

Data dodania: 2011-07-01

Wyświetleń: 2179

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Ubezpieczenie_telefonuKilka słów o polisach dla komórek

Ubezpieczenie telefonu jest precyzyjną polisą, która chroni jeden typ urządzeń – omawiane właśnie telefony komórkowe. Obecnie komórki są już tak zaawansowane, że to w zasadzie małe komputery z opcją telefonowania i wysyłania wiadomości – stąd też ich bardzo zróżnicowane ceny. Kosztami różnią się także polisy – w zależności od modelu, zmianie może ulec też jej cena.

Ubezpieczenie telefonu w zwyczajowych opcjach chroni nas przed finansowymi konsekwencjami kradzieży danego urządzenia, jego niezamierzonego uszkodzenia lub zniszczenia. Czasami w opcjach standardowych jest ujęta też ochrona danych, o ile były poddawane systematycznej archiwizacji. Inne opcje są ustalane i negocjowane bezpośrednio z ubezpieczycielem, który może uealstycznić umowę nie poddawać jej zmianom.

Warto wiedzieć, że telefon można ubezpieczyć u swojego operatora lub w towarzystwie ubezpieczeniowym.

Czy warto kupić ubezpieczenie telefonu?

Powszechnie uważa się, że ogólnie warto się ubezpieczać od rozmaitych ryzyk – w tym zapewne i kradzieży komórki. Czy jednak jest sens kupować polisę dla każdego modelu? Oczywiście, że nie. Warto ubezpieczać tylko telefony wyjątkowo cenne – drogie i pełne ważnych informacji. Obecnie niemal każdy może nabyć kosztowny telefon komórkowy – od jakiej sumy warto nabywać polisy? To kwestia dość indywidualna, ale można ogólnie przyjąć, że model wart więcej, niż 500 zł, jest już na tyle wartościowy, by ochronić go polisą.

Należy uświadomić sobie także fakt, że telefon komórkowy to dla większości z nas tak oczywista rzecz, jak portfel i klucze, które przy sobie nosimy. Niemal każdy z nas posiada komórkę i korzysta z jej możliwości – niektóre modele są naprawdę zaawansowane technologicznie i bardzo drogie. Inne zaś są po prostu bardzo kosztownie wykończone – złotem, srebrem, platyną, kryształkami lub nawet kamieniami szlachetnymi. Tak drogie telefony kupowane są w zasadzie przez najlepiej sytuowane osoby, ale one także nie ustrzegą się kradzieży, dlatego każdy, kto posiada cenny model, powinien go ubezpieczyć, dzięki czemu użytkowanie będzie obciążone mniejszym ryzykiem.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena