Czy pamiętasz jeszcze "Kubusia Puchatka"? Zobacz w jaki sposób może on zmienić Twoje życie! Coraz częściej dochodzę do wniosku, że na wszystko co Cię w życiu spotyka trzeba być gotowym. Okazuje się że dopiero teraz jestem gotowa aby tak naprawdę zrozumieć Puchatka..........

Data dodania: 2011-07-07

Wyświetleń: 4215

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

                 Przeczytałam wczoraj artykuł na blogu jednej z osób, które są dla mnie prawdziwą inspracją. Znalazłam tam cytat z „Kubusia Puchatka” Alana Alexandra Milne. Były to słowa Krzysia skierowane do Kubusia Puchatka. Brzmiało to mniej więcej tak: „obiecaj mi że zawsze będziesz pamiętał że jesteś odważniejszy niż sądzisz, silniejszy niż  Ci się wydaje i mądrzejszy niż myślisz.”

                  Z książka tą miałam styczność już nie raz. Pamiętam jak mama czytała mi ją i mojej siostrze, gdy byłyśmy małe. Jakiś czas temu kupiłam ją Romkowi i przeglądałam ją niedawno ale nigdy wcześniej to zdanie nie zrobiło na mnie takiego wrażenia. Znów dochodzę do wniosku że na wszystko co nas dotyka w życiu trzeba być gotowym. Więc w wieku 30-tu lat, wkońcu jestem gotowa aby przeczytać „Kubusia Puchatka”!

                   To krótkie zdanie uruchomiło we mnie szereg myśli dotyczących problemów, z którymi musiałam się uporać bądz też nadal się z nimi borykam. Muszę Ci się przyznać do tego że nie łatwo mi było uwierzyć w siebie. Wiele razy sama podcinałam sobie skrzydła, z góry zakładając że nic mi się nie uda.

                  Jakiś czas temu zaczęłam pracować nad sobą. Zrozumiałam wtedy że zadowolenie ze swojej osoby i pewność siebie są cechami charakterystycznymi dla osób, które kochają siebie i umieją zaakceptować swoje wady oraz docenic swoje zalety.

                   Jeśli jesteś osobą, która w pewnych sytuacjach wciąż jeszcze czuje się niepewnie, muszisz wiedzieć że nie jesteś sam! Wiele osób ma z tym problem. Jedne umieją to ukryć, drugie nie! Najważniejsze aby zdać sobie z tego sprawę i zacząć nad sobą pracować!

                   Wiekszość problemów związanych z pewnością siebie jest efektem mentalnych ograniczeń, które sami na siebie nakładamy. Krytyka środowiska, w którym się znajdujemy, też nam w tym nie pomaga.

                    Na początek wystarczy zmienić podejście do własnej osoby. Po pierwsze- zaufaj sobie. Kiedy to zrobisz, uwierzysz ze możesz osiągnąć wszystko!

                    Uwolnij się od negatywnego myślenia, które Cię ogranicza. Jeśli uważasz że jesteś niewystarczajaco dobry aby odnieść sukces, lub zdobyć to, czego pragniesz, musisz tylko zmienić myślenie na dany temat. Dzięki temu zmienią się Twoje odczucia. Samopoczucie na dany temat, zależy w dużym stopniu od tego, co sądzisz o tym wszystkim.  Dlatego też zdaj sobie sprawe z tego, co budzi Twoje negatywne emocje. Co pozbawia Cię pewności siebie? Co sprawia że czujesz się źle we własnej skórze? Zapisz wszystkie swoje mysli na ten temat.  Uwierz że jesteś wyłącznym ich twórca. Od pozytywnych myśli już tylko krok do pozytywnego samopoczucia. W ten sposób możesz zmienic „na plus” każda z Twoich myśli, która wprawia Cię w zły nastrój i nie pozwala wierzyć w siebie.

                     Abyś mogł uwierzyc w siebie, po pierwsze pomyśl o swoich osiągnięciach życiowych. Obojętnie czy były to małe, drobne osiągnięcia, których nawet nikt z Twoich bliskich nie zauwazył, czy osiągnąłeś sukces, który Twoje otoczenie wprawił w stan zachwytu. Pamiętaj że wszystko się liczy kiedy chodzi o pracę na sobą. Każdy mały kroczek. Zapisz, na czym te sukcesy polegały i jakie działania z Twojej strony je poprzedziły. Potem odszukaj i zanotuj przekonania, jakie Ci wtedy towarzyszyły. Czy np. osiągnięcie Twojego celu wydawało się możliwe. Co myślaleś wtedy o sobie? Wreszcie, co czułes gdy odniosłeś sukces? Taki trening ułatwi Ci stawianie następnych celów i wzmocni wiarę w ich realizację.

                       Być moze nie od razu staniesz się osoba pewną siebie, lecz jeśli będziesz wytrwały w swoich postanowieniach, jestem pewna że odniesiesz sukces! Kiedy odzyskasz wiarę we własne siły, będziesz mogł dostrzec swoje zalety i zaakceptować własne słabości.

                        Więc rozwiń teraz swoje skrzydła, zaufaj sobie i uwierz w to że mozesz wszystko i nie zapomnij wrócic do lektury „Kubusia Puchatka”. Osobiście mam zamiar przeczytac Romkowi choć jedna historie Puchatka w ten weekand. Jestem pewna tego, że razem będziemy odważniejsi, silniejsi i mądrzejsi niż nam się wydaje...!

Licencja: Creative Commons
2 Ocena