Zmysłowy masaż erotyczny jest cudownym remedium na stres, złe samopoczucie, brak pożądania i nudę w związku. Potrafi na nowo rozpalić namiętność, zbliżyć partnerów i wyzwolić emocje, które cementują miłość.

Data dodania: 2011-05-08

Wyświetleń: 4927

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zmysłowy dotyk

Masaż znany jest od wieków jako jedna z naskuteczniejszych metod leczenia ciała i kojenia zmysłów. Praktykowali go starożytni Rzymianie, Grecy i kultury Wschodu. W Europie, zakazany przez Kościół, do łask powrócił dopiero w XIX wieku za pośrednictwem Szweda Per Henrika Linga.

Początków masażu możemy dopatrywać się w zwykłym dotykaniu drugiej osoby. I to właśnie dotyk jest kluczowym elementem masażu erotycznego. Zmysłowy masaż erotyczny możemy wykonać nawet bez opanowania konkretnych technik masowania. Najważniejsze jest wytworzenie intymnej atmosfery, wzajemne zaufanie i ciągły kontakt ciała masażysty z osobą masowaną. Dotyk w masażu erotycznym nie ogranicza się wyłącznie do masażu dłońmi. Możesz masować partnera ustami, piersiami, stopami, pośladkami, a nawet narządami intymnymi.

Bogactwo składników odżywczych

Jednym z produktów niezbędnych w trakcie masażu, jest olejek. Ułatwia ślizganie się rąk po skórze, nadaje płynności ruchom, a dodatkowo wspaniale nawilża skórę.

Na rynku dostępnych jest wiele olejków do masażu, stworzonych na bazie wyciągów z różnych roślin oleistych i wzbogaconych składnikami pielęgnującymi. Nowością i hitem ostatnich miesięcy są świece do masażu. Wykonane wyłącznie z naturalnych składników, nie zawierają parafiny ani produktów ropopochodnych. Do ich produkcji wykorzystuje się wosk sojowy albo droższy od niego, wosk pszczeli. Główną zaletą świec do masażu jest bogactwo składników nawilżających i pielęgnujących skórę, między innymi:

- nawilżający olejek jojoba,

- olejek z palmy kokosowej o działaniu uspokajającym suchą skórę,

- masło shea o właściwościach nawilżających i kojących,

- witamina E o działaniu odżywczym.

Świece do masażu erotycznego dodatkowo wzbogaca się olejkami eterycznymi o właściwościach afrodyzjaków, np. olejkiem ylang ylang, olejkiem różanym, olejkiem neroli czy olejkiem sandałowym.

Dzięki zastosowaniu wosków, których temperatura topienia się jest niższa, niż w przypadku wosku parafinowego, masaż świecą jest bezpieczny i nie powoduje oparzeń. W trakcie palenia się świecy wosk zamienia się w ciepły, pachnący olejek do masażu. Olejki eteryczne zawarte w świeczce napełniają pokój przyjemnym zapachem pobudzającym zmysły, a blask płonącej świecy tworzy intymną atmosferę.

Jak używać świecy do masażu

Przed użyciem zapal świecę i zostaw na około 15 minut. Po tym czasie ilość wytopionego olejku będzie wystarczająca do wymasowania jednej osoby. Jeśli w trakcie masażu wosk zgęstnieje, możesz ponownie zapalić świeczkę.

Zgaś świeczkę i odczekaj kilka sekund. Nalej trochę olejku na nagie ciało partnera i wmasuj spokojnymi, posuwistymi ruchami. Ciepły olejek wspaniale odpręży i rozluźni spięte mięśnie, a składniki odżywcze w nim zawarte nawilżą i wypielęgnują skórę.

Po zmysłowym masażu świecą możecie zasnąć wtuleni w siebie albo przejść do kolejnego punktu wieczoru.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena