Dzisiejsza kobieta stawiana jest przed wieloma dylematami, tymi całkiem poważnymi i tymi nieco mniej. Wiele z nich niewątpliwie dotyczy ubioru i wszelkich kwestii z nim związanych. Jedną z nich są dodatki, a wśród nich niewątpliwie mieszczą się torebki damskie.

Rynek oferuje olbrzymi wybór towarów, ale zanim przejdzie się do zakupów, należy zdecydować, co chciałoby się kupić. Pomaga w tym zarówno znajomość własnego charakteru jak i uświadomienie sobie własnych potrzeb.

Każda z nas dobrze czuje się w określonym typie ubioru, sportowym, eleganckim, na luzie. Torebka powinna być dobrana do naszych upodobań, nie ma sensu kupować sportowej torby, jeśli nie ma się jej do czego założyć. Podobnie z odwrotną sytuacją, ktoś, kto gustuje w swobodnych, raczej sportowych w stylu ubiorach, nie będzie miał okazji, aby na co dzień nosić eleganckie torebki. Chyba że na szczególne okazje. Jeśli określi się już styl torebki, następnym krokiem powinno być wybranie jej rozmiaru. Ostatnio bardzo modne są torebki worki – duże, niewątpliwie bardzo praktyczne, mogące zmieścić pół szafy. Idealne dla studentek, kobiet pracujących czy mających małe dzieci. Ale wiele z nas nie czuje się dobrze z taką torebką, dla nich przeznaczona jej cała masa torebek mniejszych – od średnich po całkiem malutkie, do których nie zmieści się niewiele więcej poza portfelem i szminką. Akurat wybór rozmiaru moim zdaniem jest w miarę prosty – jeśli nie możesz obejść się bez tysiąca akcesoriów, i uważasz, że torebka nie służy do znalezienia konkretnych rzeczy, a do ich zmieszczenia – wybierz torbę dużą, jeśli na co dzień nosisz jedynie portmonetkę i chusteczki – weź małą. Jeśli nie potrafisz się zdecydować, najlepiej wybrać średnią – na tyle dużą, że w razie potrzeby zmieścisz w niej dodatkowe rzeczy, ale jednocześnie na tyle małą, aby nie czuć się przy niej jak liliput.

Kolejny krok to wybór koloru. Większość Polek jest w tym względzie raczej tradycjonalistkami, polega jedynie na czerni i uważa ją za kanon światowej elegancji. Może to też wynikać z przekonania, że kolor czarny pasuje do wszystkiego i taka torebka jest na tyle uniwersalna, że można ją nosić zawsze i wszędzie. Po części jest to prawda. Rzeczywiście czerń jest najłatwiejsza do wyboru, łatwo ją skomponować z ubraniami, a poza tym takich torebek jest dużo. Ale czasami warto zastanowić się, czy nie wybrać torebki w innym kolorze, tym bardziej, że już od kilku sezonów nieprzerwalnie modne są dodatki w najrozmaitszych kolorach. Każda z nas ma swój ulubiony kolor, w którym dobrze wygląda i dobrze się czuje, w którym zwykle ma sporo ubrań. Dopasowanie do nich kolorowej torebki nie powinno stanowić problemu, a można uzyskać w ten sposób nieoczekiwane efekty.
Jeśli wybrałaś już styl, wielkość i kolor torebki, czas usiąść przed komputerem i zobaczyć, co oferuje w tej kwestii wirtualny świat. Część z nas przy wyborze torebki kieruje się też marką, jeśli ma się swoją ulubioną, warto sprawdzić ją na początek. Torebki David Jones, Biege, Lina, itp… często przewijają się w wynikach wyszukiwań. Jeśli szukasz mniej znanej marki, możesz potrzebować więcej czasu na jej znalezienie.

Większość z nas stara się kupować torebki damskie w miarę uniwersalne, które można maksymalnie wykorzystać. Czasami warto jednak przełamać swoje własne stereotypy i wypróbować coś nowego. Może będzie to akurat strzał w dziesiątkę?

Licencja: Creative Commons