Zła dieta, brak mikro i marko elementów, stres, wszystko co osłabia nas od wewnątrz, widać na zewnątrz. Wystarczy kilka nieprzespanych nocy, by nasza cera stała się szara, zmęczona, a włosy i oczy straciły blask.

Niestety, zdrowie ma to do siebie, że znacznie łatwiej jest je zniszczyć, niż naprawić. W walce o powrót do formy, pomogą nam zioła. Wydawać by się mogło, że są one przeżytkiem. W końcu mamy dziś dostęp do najnowszych preparatów i witamin, które bez trudu znajdziemy w aptece lub sklepie internetowym. Co więcej skuteczność ich działania potwierdzono tysiącami badań. Nie mniej jednak zauważmy, że w ich skład wchodzą produkty, które za znacznie niższą cenę oferuje nam każdy sklep zielarski. Skrzyp, pokrzywa, lipa, szałwia to tylko najpopularniejsze, czy jak kto woli najpowszechniej stosowane z dostępnych w nich ziół. skoro sięgają po nie wielkie koncerny farmaceutyczne, dlaczego my nie mielibyśmy ich stosować? Ziół nie można przedawkować! Produkty które oferują sklepy zielarskie są w stu procentach naturalne i bezpieczne! Możemy parzyć z nich herbatki do picia, płukanki i maski. Nie ma problemu z którym nie poradziłaby sobie natura - w końcu jesteśmy jej częścią! Dlaczego więc sztuczny lek, miałby być dla nas lepszy od naturalnego?

Sięgając po naturalne kosmetyki i lekarstwa, możemy mieć pewność, że postępujemy słusznie. W końcu to właśnie dzięki nim ludzie od tysięcy lat wracali do zdrowia. Dziś nie są szumnie reklamowane, jednak grono ich zagorzałych fanów wcale nie maleje.

Po suplementy diety sięgamy z różnych powodów, najczęściej jednak, decydujemy się wzmacniać swoja kondycje dopiero w chwili, kiedy zauważymy, że nasza cera straciła blask, a na szczotce do włosów zostaje pół naszej czupryny. Mimo, że wiemy czym kończy się bagatelizowanie zaleceń lekarskich, rzadko zdarza sie nam podejmować działania profilaktyczne. Zachowanie to jest szczególnie dziwne, szczególnie teraz, kiedy mamy do dyspozycji nie tylko środki farmakologiczne, ale też zioła.

By zachować promienną cerę i lśniące włosy wystarczy jednak filiżanka naparu z bratka czy pokrzywy. Oferują go wszystkie sklepy zielarskie jak również apteki, a coraz częściej zdarza się by posiadały je w swej ofercie nowoczesne hipermarkety. Wbrew pozorom, zioła nie stały sie przeżytkiem, a wręcz przeciwnie. Możemy dostać je niemalże wszędzie. Oczywiście tylko te najpopularniejsze, czyli najlepiej nam znane. Kiedy zależy nam na kupieniu mniej znanych specyfików, musimy skorzystać z sieci, lub odwiedzić sklep zielarski. Wbrew pozorom, tego typu "zabytki" wciąż dzielnie utrzymują sie na rynku.

Licencja: Creative Commons