Skąd sukces urządzeń mobilnych firmy Apple, dlaczego iPhone stał się ikoną amerykańskiej kultury? Fenomen urządzeń mobilnych Apple, kryje się za ich niezawodną funkcjonalnością i nowoczesnym designie.

Data dodania: 2011-03-06

Wyświetleń: 1652

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

iPhone to nowoczesny smartfon firmy Apple Inc. pełniący funkcje telefonu i platformy multimedialnej zarazem. Oparty na systemie iOS4, daleko wyprzedza w swej funkcjonalności i przydatności inne urządzenia  oparte o system Android, czy Java. W wersji 2G i 3G, urządzenie nie posiadało opcji multitaskingu (wielowątkowości zadań), jednak oprogramowanie iOS4 już dało taką możliwość dla urządzeń 3GS i 4G, starsze urządzenia iPhone 3G niestety nie umożliwiają tego trybu.
Każdy iPhone wyposażony jest w przeglądarkę Safari, będącą obecnie najnowocześniejszą przeglądarką wspierającą HTML5, zarówno w wersji desktopowej jak i mobilnej. Firma Apple Inc. nie planuje wsparcia dla technologii flash, tłumacząc to niewydajnością tej technologii która z powodzeniem może być zastąpiona właśnie przez HTML5. I tak np. serwis Youtube stworzył specjalną wersję swojego serwisu specjalnie na potrzeby urządzeń iPhone/iPad, podobnie rzecz ma się z serwisem Google Maps udostępniającym specjalnie zoptymalizowane mapy pod kotem urządzeń Apple'a.

Popularność urządzeń Apple'a zapewne bierze się z samego faktu, że urządzenie to zostało zaprojektowane pod kątem amerykańskiego użytkownika, ceniącego sobie wygodę, styl i nowoczesność. Do obsługi urządzenia wystarczy jeden palec, którym przesuwając po dotykowym ekranie, bądź też klikając lub szczypiąc, możemy kontrolować interfejs każdej aplikacji. Od strony frontowej telefon posiada tylko jeden przycisk, który jest klawiszem wyjścia/powrotu do pulpitu, a także w najnowszej wersji systemu klawiszem zarządzania uruchomionych aplikacji. Samo urządzenie jest też idiotoodporne np. dzięki czujnikowi zbliżeniowemu wygasza, sam zmienia orientację ekranu w zależności od położenia, a także dostosowuje jasność ekranu w stosunku do otoczenia, umożliwiając oszczędną pracę na wiele godzin.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena