SPA Sanites Per Aquam, czyli holistyczne podejście do zdrowia osiąganego dzięki wodzie. SPA sięga swoimi korzeniami kultury starożytnej Grecji i Rzymu, gdyż już wtedy korzystano z dobrodziejstw słynnych łaźni.

Data dodania: 2009-09-14

Wyświetleń: 1928

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

SPA Sanites Per Aquam, czyli holistyczne podejście do zdrowia osiąganego dzięki wodzie.
Historia SPA sięga swoimi korzeniami kultury starożytnej Grecji i Rzymu, gdyż już wtedy korzystano z dobrodziejstw słynnych łaźni. Wtedy członkowie wyższych kast w społeczeństwie spędzali całe dnie korzystając z dobrodziejstw basenów, różnorodnych saun oraz zabiegów. Już w tamtych czasach wierzono, iż odpowiednia pielęgnacja ciała jest drogą do zachowania długowiecznej urody. Obecnie termin SPA związany jest z ekskluzywnymi salonami piękności, hotelami, gdzie można miło spędzić wolne chwile oraz poddać się przyjemnym zabiegom upiększającym. SPA to już nie tylko oddalone od miast, otoczone naturalnym środowiskiem hotele, czy ośrodki wczasowe. Coraz częściej salony SPA powstają w centrach miast, dzięki czemu każdy z nas może zażyć odrobiny wytchnienia od codziennego zgiełku.
Ośrodki oraz salony SPA oferują szereg profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. Przeprowadzenie ich polega na wcieraniu w ciało różnych substancji podczas kąpieli, czy też w trakcie masażu. Wyróżniamy zabiegi oczyszczające oraz regenerujące. SPA wykorzystuje wiele metod pielęgnacyjnych w tym m. in.:
-masaże,
-maski,
-okłady,
-fango,
-thalssoterapię,
-kąpiele,
-saunę,
-hydromasaże,
-aromaterapię,
-nowoczesne kapsuły,
-nowoczesne urządzenia do modelowania ciała,
-krioterapię.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena