Oczy niosą ze sobą niesamowitą siłę uwodzenia i pozwalają na odczytanie czy podobamy się naszej partnerce bądź partnerowi.

W artykule wyjawię znaczenie poszczególnych partii oka, które odkrywają nastawienie partnerów:
1) źrenice
2) błysk w oku

Data dodania: 2011-02-12

Wyświetleń: 9616

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

Uważam że oczy to szczególnie uwodzicielska część ciała, gdyż wzrok zawsze jest szczery i niesie ze sobą prawdę. Jeśli komuś naprawdę się podobamy jego oczy to wyjawią, a jeśli nie i próbuje nas jedynie zwieść też jesteśmy w stanie to odkryć. Ponadto oczy są w stanie nam powiedzieć w jakim kierunku biegnie ta znajomośc, czy może jest to przyjaźń czy też zakochanie. Ta informacja może być niezwykle istotna dla mężczyzny zakochującym się w dziewczynie, która oczekuje od niego tylko przyjaźni.

  AD1) Źrenice
Pewnie niektórzy z Was już słyszeli co nieco na ten temat. Jeśli ktoś jest podekscytowany, jego źrenice stają się około trzy razy większe niż zwykle, przez co jego oczy wyglądają bardziej namiętnie. Oznacza to że gdy kobieta jest podniecona lub zauroczona danym mężczyzną ma rozszerzone źrenice. Identyczne przesłanie mają rozszerzone źrenice we wzroku mężczyzny.
Na pewno nie zobaczymy naszego partnera z rozszerzonymi źrenicami kiedy jest wzburzony lub boi się czegoś. W takiej sytuacji źrenice oczu robią się malutkie. Źrenice oczu u mężczyzn rozszerzają się zawsze gdy oglądają pornografię. Taki jest już nasz męski urok że na nasze podniecenie największy wpływ mają właśnie obrazy, a nie słowa ani dźwięki czy dotyk. Wszelkie bodźce które wywołują ekscytację powodują rozszerzone źrenice: może to być widok uśmiechniętego dziecka dla kobiety, obrazek osoby którą bardzo kochamy, małego szczeniaczka, czy też zapalenie sobie jointa.
Dużą w rolę w zalotach mają kolację przy świecach m.in. dlatego że przy słabym świetle nasze źrenice także automatycznie się rozszerzają. Nic dziwnego że około trzy czwarte pierwszych pocałunków odbywa się właśnie przy słabym świetle.
Rozszerzone źrenice sprawiają że wyglądamy atrakcyjniej dla płci przeciwnej. Doskonale wiedzą o tym ludzie zawodowo zajmujący się marketingiem i reklamą. Kobiety w reklamach zawsze przedstawiane są z "wielkimi oczami" przez co wyglądają bardzo namiętnie. Oczy modelek są zawsze podrasowane przez photoshopa dzięki czemu są takie uwodzicielskie.

Jaka jest tajemnica uroku kota ze shreka, ależ oczywiście wielkie oczy i wielkie źrenice. Projektanci lalek i pluszaków dla dzieci tworzą je z pięknymi "dużymi oczami", bo dzieciom takie się bardziej podobają.

Należy też pamiętać że prawie zawsze patrzenie się w oczy osoby z rozszerzonymi źrenicami wywołuje taki sam efekt u nas.

Jaki jest wniosek tego wywodu? Oznaką zainteresowania, pożądania czy też uczucia są rozszerzone źrenice i powinniśmy na nich polegać!

 AD2) Błysk w oku
Moim ulubionym bo świadczącym o niesamowitym oczarowaniu drugą osobą znakiem są "świecące się oczy". Pewnie nie jeden z nas w czasie jakiegoś pierwszego czy drugiego spotkania z kobietą w klimatycznym miejscu i ze szklaneczką alkoholu doświadczył iskrzących się oczu. Kiedy kobieta lub mężczyzna pożąda i pragnie drugiej osoby jego oczy się świecą. Towarzyszy temu najczęściej lekko przyśpieszone bicie serca i pragnienie zawiązania bliższych stosunków. Dzieje się to przez to że oczy osoby oczarowanej mają skłonność do wilgotnienia i stają się bardziej promienne.

Wniosek: Kiedy widzimy błysk w oku naszego partnera oznacza to że możemy a nawet powinniśmy posunąć się dalej, m.in. częściej dotykać ciała rozmówcy i przejść na intymniejsze tematy rozmowy.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena