0 głosów
Pobierz artykul
0 głosów dodatnich
0 głosów ujemnych
766 razy czytane
0 przedrukowany
Creative Commons Licencja

Na pewno nie raz każdy z nas miał problem z problem wypłaty gotówki z naszego konta z uwagi na fakt na brak bankomatu w pobliżu. Teraz ten problem możemy rozwiązać udając się do pobliskiego sklepu i spytać się o usługę cash back.

Przy zakładaniu konta w banku każdy z nas jest zainteresowany informacją na temat bankomatów w których można wypłacić gotówkę oraz tych bankomatów które naliczą nam prowizję za wypłatę. Wiele banków umożliwia swoim klientom darmową wypłatę z bankomatów sieci Euronet są niestety jednak takie banki jak na przykład BZ WBK które darmową wypłatę swoim klientom gwarantują tylko ze swoich bankomatów co może czasami być problemogenne kiedy potrzebujemy znaleźć bankomat i nie możemy znaleźć żadnego z BZ WBK a przeszliśmy  już  obok trzech bankomatów Euronetu.

Problem z poszukiwaniem bankomatów powoli się zmniejsza dzięki usłudze cash back. Jest to usługa z którą możemy się spotkać w punktach handlowo-usługowych i która na pewno znacznie ułatwi nam życie. Przy tej usłudze występuje limit jednorazowej wypłaty do 200 złotych. Autoryzację dokonujemy poprzez podpisanie paragonu albo wprowadzenie kodu PIN. Z usługi możemy skorzystać kartą debetową i tak naprawdę banki w ten sposób chcą promować posługiwanie się kartą debetową. Niektóre banki za wypłatę przy użyciu tej usługi popierają prowizje więc zastanowić czy nie będzie nam się bardziej opłacało poszukać bankomatu w którym możemy wypłacić gotówkę bez prowizji.

Usługa o nazwie cash back może być dostępna pod inną formą w kilku innych instytucjach. Niektóre banki usługą cash back określają zwrot jednego procenta z kwoty zakupu bezgotówkowego. Natomiast na niektórych portalach świadczących usługi zakupów internetowych usługą cash back jest określona część gotówki za dokonany zakup która przechodzi na konto użytkownika dzięki którym użytkownik może dokonać za uzbieraną gotówkę zakupu.  

Licencja: Creative Commons