0 głosów

Prawie każdy ślub jest związany z organizacją wesela, a wesele w naszej kulturze to suto zastawione stoły uginające się pod ciężarem jedzenia. Wesele to czas dobrej zabawy i rozkoszowania się dobrymi potrawami, których nie jada się na co dzień. Komu zlecić obsługę gastronomiczną tak, aby goście byli zadowoleni?

Jak wybrać dobrą firmę cateringową?

Wybierając firmę, która zajmie się gastronomiczną obsługą wesela należy zwrócić szczególną uwagę na kilka bardzo istotnych elementów. Niezwykle istotne jest zapoznanie się z różnorodnością oferowanych menu weselnych. Ważne, żeby było coś na konkretną porę roku i coś szczególnego co zachwyci gości i sprawi, że długo nie zapomną tego wydarzenia. Przede wszystkim jednak należy zadać sobie pytanie: czego oczekujesz od cateringu? Czy samo przygotowanie potraw oraz dań, czy również obsługę i wystrój sali? Znając już szczegółową odpowiedź na to pytanie należy zobaczyć co mają w ofercie firmy oferujące swoje usługi za osiągalną cenę. Mogą to być:

- przygotowanie posiłków z dowozem na miejsce,

- przygotowanie wszystkich potraw, przekąsek, deserów, napojów oraz innych rodzajów jedzenia z dowozem na miejsce,

- wystrój oraz zastawienie stołów wraz z podawaniem i pełną obsługą gastronomiczną gości weselnych,

- pełna obsługa wraz z zapakowaniem tortu i ciast do domu dla gości.

Jest wiele firm, które dodatkowo oferują wynajem samochodu i wypożyczenie czy sprzedaż wszelkiego rodzaju akcesoriów ślubnych i weselnych (jak chociażby kotyliony).

Co wybrać: restauracja czy sala weselna?

Wybór jest trudny ponieważ często jest od niego uzależniona cena, która dla wielu ludzi odgrywa wielkie znaczenie. Wydatek związany z weselem może wynosić zarówno 20 tys. zł jak i 100 tys. zł co stanowi ogromną różnicę. Posiadając możliwość przygotowania wesela w atrakcyjnej sali weselnej można dokonywać wyboru pomiędzy poszczególnymi ofertami cateringu. Natomiast po zarezerwowaniu restauracji, która przeważnie posiada własny catering takiej możliwości już nie ma. Dlatego mając zaufanie do restauracji i odpowiednie środki można spokojnie przygotować w niej wesele. W przeciwnym wypadku zdecydowanie lepsza jest osobna sala z możliwością zamówienia wybranej firmy cateringowej.

Obsługa cateringowa jest niezwykle ważna podczas wesela ponieważ nierzadko właśnie od niej zależy to czy goście wyjdą z wesela zadowoleni czy też nie. W trudnych rodzinnych sytuacjach, w których zabawa weselna nie jest najlepsza to właśnie dobrze dobrane menu może uratować całe wesele. Warto zatem skorzystać z usług profesjonalnej i zaufanej firmy cateringowej.

Licencja: Creative Commons