Pracowałeś w Anglii? W takim przypadku istnieje duże prawdopodobieństwo że twój pracodawca odprowadził za Ciebie za dużą kwote podatku. Nadpłacony podatek można odzyskać.

Data dodania: 2011-01-06

Wyświetleń: 2097

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zanim jednak zaczniesz starać się o zwrot podatku z Anglii musisz być pewnym że kwota podatku odprowadzona przez angielskiego pracodawcę nie była za mała. 

Taka sytuacja może mieć miejsce jeśli w roku podatkowym pracownik przepracował  więcej niż u jednego pracodawcy. W takim przypadku  jeden z nich mógł odprowadzić za niski podatek. Jeśli wtedy wystąpisz o zwrot podatku może okazać się że urząd podatkowy przyśle wezwanie do zapłaty  niedopłaconego podatku zamiast pieniędzy. Jeśli nie jesteśmy pewni odprowadzonej kwoty podatku warto wtedy skorzystać z wyspecjalizowanej firmy zajmującej się  zwrotem podatku z Anglii.

O Zwrot nadpłaconego podatku w Anglii można ubiegać się do sześciu lat wstecz a jego wysokość zależy od relacji pomiędzy wysokością dochodu a zapłaconym przez pracodawce podatkiem. Jeśli już wystąpiliśmy o zwrot podatku należy być przygotowanym że okres oczekiwania  wynosi zazwyczaj 12 tygodni a nawet dłużej. Warto również posiadać odpowiednie dokumenty poświadczające wysokość odprowadzonego podatku: P45, P60, zestawienia CIS od kontraktorów. Jeśli takich dokumentów nie posiadasz warto wtedy skorzystać z  usług profesjonalnej firmy.                       . 

Jak wybrać firmę, której powierzymy zadanie zwrotu nadpłaconego podatku? Zobacz na forach internetowych jakie firmy polecają internauci. Pytaj wśród znajomych. Wybierając warto skożystać z firmy działającej w Anglii. Zobacz czy angielska firma  posiada odpowiednią licencję, której uzyskanie wymaga odpowiednich kwalifikacji zawodowych.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena