Rynek oprogramowania rozwija się intensywnie wraz z rozwojem branży internetowej oraz rosnącą liczbą jednostek otwierających działalność gospodarczą. Dlatego wielu pasjonatów programistów, dzisiaj zbiera żniwo godzin niegdyś spędzonych przy komputerze.

Data dodania: 2011-07-07

Wyświetleń: 1757

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Rynek oprogramowania rozwija się intensywnie wraz z rozwojem branży internetowej oraz rosnącą liczbą jednostek otwierających działalność gospodarczą.

Dlatego wielu pasjonatów programistów, dzisiaj zbiera żniwo godzin niegdyś spędzonych przy komputerze w celu nauki coraz to nowszych komend programistycznych oraz tworzenia własnych prostych aplikacji, które dzisiaj przerodziły się w jeden z najbardziej pożądanych produktów na rynku.

Z usług programistycznych pośrednio lub bezpośrednio korzysta dzisiaj niemal każda firma nawet często nie zdając sobie tego sprawy.

Przykład?

Jeśli czytasz ten tekst to dlaczego? Ponieważ umożliwia Ci to system operacyjny obsługujący przeglądarkę internetową, system który ktoś zaprogramował.

Ale pomijając tak oczywiste przykłady można posłużyć się wieloma innymi jak chociażby oprogramowanie specjalistyczne, na które jest coraz większy popyt i w którego tworzeniu specjalizuje się dosyć spora liczba firm i programistów na polskim rynku.

I w ten sposób można znaleźć dzisiaj na rynku szeroką gamę gotowych licenjonowanych programów do np. takich działań jak rachunkowość, fakturowanie czy inwentaryzacja.

W dodatku tworzenie oprogramowania często jest uważane za najtanszą względem koszt-efekt branżą. Pomijając koszt czasu i dogłębnej wiedzy programisty jaką musi posiadać, ze względów kosztów materialnych faktycznie można to stwierdzenie potwierdzić.

Bowiem często funckjonowanie programisty opiera się na wykorzystaniu jednego solidnego niedrogiego oprogramowania lub czasami nawet darmowego (typu "open source" jak np. język programowania PYTHON czy C++) do stworzenia programu wartego kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dodatkowo wiele firm i programistów nakłada okresowe licencje na swój program, które systematycznie trzeba ponawiać np co roku. To daje dodatkowy pasywny dochód z klientów. Kolejnym przedsięwzięciem często stosowanym przez firmy programistyczne jest wdrażanie i serwis programistyczny dla dużych firm i korporacji np banków wymagajacych najwyższej klasy oprogramowania, które musi być niezawodne non stop oraz posiadać odpowiednie zabezpieczenia.

Podsumowując, oprogramowanie jest doskonałym przykładem na to jak niefizyczny produkt może być pożądany i kosztowny oraz jak wielkie zyski może generować w branży programistycznej.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena