Wielu z nas ma wciąż przed sobą decyzję o zaciągnięciu pierwszej w życiu pożyczki czy kredytu hipotecznego na budowę własnego domu. Usystematyzujmy zatem wiedzę o doradztwie kredytowym i dowiedzmy się, jakimi drogami możemy otrzymać nasz pierwszy kredyt.

Data dodania: 2010-11-03

Wyświetleń: 1450

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Zaciągnięcie kredytu to, wbrew pozorom bardzo poważna decyzja. Pierwszy kredyt- jeśli nie spłacimy go w terminie- może mieć ogromny wpływa na dalszą historię kredytową naszej rodziny i powodowac liczne przeszkody podczas zaciągania pożyczek.

Zobaczmy zatem miejsca, w których powinniśmy się znaleźć przed zaciągnięciem pierwszej pożyczki. I zaznaczmy tutaj, że powinniśmy skorzystać z wszystkich dostępnych opcji, by wybrać kredyt najtańszy.

Doradca finansowy lub kredytowy

Wizyta w jednej z wielu firm na polskim rynku, zajmujących się doradztwem finansowym, może nam znacznie ułatwić sprawę. Porównanie kredytów u doradcy kredytowego jest bowiem znacznie łatwiejsze, niż wizyta w kilkunastu bankach. Zaletami takiego rozwiązania są niewątpliwie:

- wygoda- z doradcą możem umówić się przez internet

- ogromna ilość produktów do porównania w jednym miejscu

Kredyt zaciągnięty przez internet

Ogromna liczba firm, które pojawią nam się po wbiciu kilku kluczowych słów do wyszukiwarki może oszołomić. W ciągu ostatnich kilku lat przybyło na polskim rynku nie tylko doradców kredytowych, ale także prywatnych pośredników, którzy bez wychodzenia z domu pozwalają nam na zaciągnięcie kredytu. Tego rodzaju doradztwo kredytowe ma swoje niewątpliwe zalety:

- możemy spokojnie, w domowym zaciszu wybrać interesujący nas kredyt

- mamy czas na zastanowienie

- mamy dostęp do praktycznie wszystkich kredytów na rynku

Kredyt w banku

Najpopularniejszą formą zaciągnięcia kredytu jest wciąż wizyta w najbliższym banku. Polacy wciąż nie zwracają większej uwagi na wysokość oprocentowania, kierując się ewentualnie wysokością raty. Banki z reguły mają w swoich oddziałach wyszkolonych doradców od kredytów, którzy dobierają opcje pożyczki odpowiednio do naszych upodobań, zarobków i warunków zatrudnienia.

Zaletami kredytu zaciągniętego w banku są bez wątpienia większe bezpieczeństwo i czas. Często bowiem na odpowiedź doradcy finanswoego karze nam się czekać tygodniami, podczas gdy konsultant w banku jeszcze tego samego dnia da nam odpoewiedź, czy możemy starać się o kredyt czy nie.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena