Budowa własnego domu to chyba marzenie większości z nas. Trudna sytuacja na rynku pray raczej nie ułatwia tego zadania. Jednak przy odrobinie wytrwałości, każdy może wybudować własny dom przed 30 rokiem życia.

Data dodania: 2010-11-03

Wyświetleń: 2222

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Po pierwsze, powinniśmy skupić się na analizie naszych zarobków i wydatków. Tak, zanim zaczniemy gromadzenie gotówki na budowę domu, policzmy ile pieniędzy wpływa,a ile wypływa co miesiąc z naszej domowej kasy.

Poszukajmy oszczędności.

Zawsze można na czymś zaoszczędzić. Pieniądze najłatwiej znajdziemy w wydatkach na prąd, gaz czy weekendowych wyjazdach (które można ograniczyć np. z 3 do 2 lub 1 miesięcznie.

Zbierzmy rachunki z całego miesiąca i pogrupujmy je na: żywność, rachunki stałe, rozrywki, ubrania, raty kredytów. Potem sprawdźmy co pochłania największą część naszego budżetu. Jeśli są to kredyty, zastanówmy się nad porównaniem kredytów konsolidacyjnych na naszym rynku i połączeniu wszystkich naszych rat w jedną- niższą ratę.

Oszczędzajmy już na studiach!

Im wcześniej zaczniemy szukać oszczędności i gromadzić je na koncie bankowym, tym szybciej zbierzemy sumę niezbędną do pierwszej wpłaty za kredyt. Pierwsza wpłata, by była opłacalna i pociągnęła za sobą niskie raty kredytu hipotecznego, powinna wynieść conajmniej 10-15% wysokości całej sumy kredytu.

Jeśli do dwudziestego piątego roku życia uda nam się uzbierać 30 tysięcy złotych i pracujemy na stałe od conajmniej kilkunastu miesięcy, nie będziemy mieli żadnego problemu z zaciągnięciem kredytu.

3 złote zasady.

Po pierwsze. Oszczędzajmy pieniądze na koncie bankowym, by zebrać 10-15% wartości nieruchomości i wtedy zaciągnijmy kredyt.

Po drugie. Szukajmy nieruchomości do remontu lub budujmy dom wg prostego projektu. Prosty projekt domu łatwo jest w przyszłości rozbudować, a sama budowa i koszty materiałów będą znacznie niższe.

Po trzecie. Korzystajmy z różnego rodzaju porównań kredytów, by wybrać najtańszy kredyt hipoteczny i płacić jak najniższe raty.

Jaki kredyt dla młodych?

Kredyty hipoteczne są ostatnio niezwykle popularne wśród młodych ludzi i do nich kieruje się sporą ilość promocji. Kredyty hipoteczne własny kąt dla młodych małżeństw cieszą się niezmienną popularnością od wielu lat i to one przynoszą bankom największe zyski. Obecnie wszystkie kredyty są gwarantowane, więc nie powinniśmy obawiać się upadku banku podczas spłaty kredytu.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena