Kredyt u doradcy finansowego jest tańszy niż w banku – to nie jest hipoteza, tylko fakt. Nie będziemy więc się nad tym zastanawiać, tylko uzasadnimy, skąd się biorą te różnice w cenie, bo możliwości jest kilka i nie wszystkie oczywiste.

Data dodania: 2021-08-18

Wyświetleń: 605

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 1

WIEDZA

-1 Ocena

Licencja: Copyright - zastrzeżona

Dlaczego kredyt u doradcy finansowego jest tańszy niż w pierwszym lepszym banku?

Twój bank jest kiepski

Nieważne, z jakiego banku korzystasz. Na pewno jest kiepski. I nie jest to zdanie jakiegoś antysystemowca, tylko stwierdzenie prostego faktu: bank nie może skupiać się na każdym segmencie rynku i szanse na to, że akurat Twój bank największy nacisk kładzie na takie kredyty, jakie Cię interesują, są relatywnie niewielkie. Żebyśmy się zrozumieli: to nie znaczy, że musisz od razu przenosić się do innego banku. Najprawdopodobniej tylko w przypadku kredytu znajdziesz ofertę lepszą gdzieś poza macierzystym bankiem. Doradca kredytowy nie będzie kierował się sentymentem, nie będzie brał pod uwagę Twoich przyzwyczajeń, tylko odpowie wprost, który z banków jest najtańszy i może przygotować najlepszą ofertę kredytową w Twojej sytuacji.

Doradca kredytowy zna wszystkie banki

Ile banków potrafisz wymienić? 5? 10? A działa ich obecnie (styczeń 2021) 29 i ta liczba nie uwzględnia banków spółdzielczych. Doradcy finansowi na https://clskredyt.pl mają oferty prawie wszystkich z nich. To pozwala im dopasowywać oferty pod konkretne kryteria również z tych banków, które kładą mniejszy nacisk na promocję akurat w tym zakresie, a więc prawdopodobnie sam byś do nich nie dotarł. Mówiąc wprost – kredyt u doradcy będzie tańszy, ponieważ będzie to propozycja wybrana prawie ze wszystkich ofert dostępnych na rynku, kiedy to porównałbyś ich tylko kilka.

Negocjacje czasem się udają

Są takie banki, które w większej mierze niż inne polegają na doradcach finansowych. To oznacza, że oferta doradców finansowych z Radomia może być bardziej atrakcyjna niż oferty bezpośrednio na stronie banków. O jakich oszczędnościach mowa? Nie będą one imponujące, ale na tyle duże, żeby w perspektywie całego okresu kredytowania przełożyły się na równowartość od jednej do kilku rat. Doradcy finansowi mogą też niekiedy dodatkowo negocjować oprocentowanie – to, czy będzie to możliwe, zależy od polityki banku, ale spora ich część jest choćby w minimalnym zakresie elastyczna.

Niższa cena dzięki dodatkowym rozwiązaniom

Doradca w banku nie ma najczęściej żadnego interesu w tym, żeby zaprezentować Ci najkorzystniejszą ofertę. Wręcz przeciwnie: jeśli ma wynagrodzenie prowizyjne, będzie robił wiele, żeby koszty kredytu za bardzo nie spadły. Niezależni doradcy kredytowi działają jednak nieco inaczej, bo ich prowizje też się inaczej liczy. Bez wchodzenia w szczegóły: im zwyczajnie opłaca się znaleźć dla klienta jak najkorzystniejszą ofertę, co czasem obejmuje też doradztwo w kwestii optymalizacji RRSO. Jeśli przy takim kredycie, jakim jesteś zainteresowany, można na przykład wprowadzić dodatkowe zabezpieczenie albo wykorzystać inne produkty lub oferty, żeby obniżyć RRSO, to doradca kredytowy na pewno to zasugeruje.

Optymalizacja kredytu o doradcy kredytowego

Ostatnia sprawa: zdarza się i tak, że nawet doradca kredytowy nie będzie w stanie znaleźć oferty dla Ciebie. Wtedy jednak może zasugerować podjęcie dodatkowych kroków, o których być może wcześniej nie pomyślałeś. Może zasugerować na przykład kredyt konsolidacyjny, opanowanie rachunków kredytowych albo uporządkowanie debetów w różnych bankach czy inną formę optymalizacji zdolności kredytowej. Niektóre z tych działań są dość popularne, inne nie i właśnie w tym może pomóc doradca kredytowy. Wiele osób przychodzących do niego z niewielką zdolnością kredytową lub wręcz na granicy, może otrzymać zdecydowanie lepszy kredyt, niż mogłoby się wydawać.

Jedyne zastrzeżenie: szukaj niezależnego doradcy

Kredyt u doradcy finansowego będzie mógł być tańszy niż w pierwszym lepszym banku pod jednym warunkiem: musi to być naprawdę niezależny doradca. Jeśli będzie zarabiał wyraźnie więcej na poleceniach produktów konkretnego banku, wtedy trudno liczyć na najlepszą ofertę. To właśnie dlatego przy wyborze doradcy musisz zwrócić szczególną uwagę na jakość usług świadczonych przez konkretne biuro.

Licencja: Copyright - zastrzeżona
-1 Ocena