Wyobraź sobie, że wracasz po 2 miesiącach z wakacji (tak, to jest możliwe) i wpadasz na wspaniały pomysł, żeby stworzyć stronę WWW. Dawno nie korzystałeś z Internetu, więc już nie pamiętasz, jakie jeszcze masz strony… wchodzisz np. na swoją wizytówkę (portfolio) i sprawdzasz, jakie masz dodane tam swoje strony.

Data dodania: 2010-10-22

Wyświetleń: 1445

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Okazuje się, że większość stron można spokojnie usunąć, także bez sentymentu robisz to. Chwilę później orientujesz się, że strona wbrew pozorom generowała duży ruch, chociaż nie miała żadnych wartościowych materiałów. Co oznacza to dla Ciebie?

Dużo! Możesz bez wysiłku zdobyć duży ruch na swoją nową stronę. Oczywiście trzeba się liczyć z tym, że część odwiedzających może już ponownie nie wejść na nową stronę. Także masz tutaj dwie opcje. Od razu generować ruch z starych subdomen na nowy adres lub później to zrobić.

Nie warto usuwać subdomenę, bo kolejny właściciel tego adresu może to wykorzystać. Zresztą, co masz do stracenia? Nic! Strona już usunięta, ale subdomena wciąż aktywna! Wykorzystaj to.

Najlepiej to zrobić poprzez utworzenie pliku ".htaccess". Musisz taki plik utworzyć na pulpicie, bo większość hostingów nie umożliwia tworzenie takiego pliku poprzez konto klienta (nawet Total Commander tego nie robi). Edytuj ten plik i skopiuj sobie poniższy kod:

RewriteEngine On
RewriteRule ^(.*)$ http://patrykskiba.one.pl [R=301,L]

Nie zapomnij wpisać tam swój adres. Powyższy kod oznacza tyle, że wchodząc np. na stronę http://artelis.pl automatycznie przenosi mnie na http://patrykskiba.one.pl. Taki plik wgraj sobie na serwer (np. przez Total Commander) do odpowiedniego katalogu (np. http://patrykskiba.one.pl prowadzi do public_html/patrykskiba/).

To wszystko. Pod koniec miesiąca możesz się cieszyć ze wzrostem odwiedzalności i przy okazji może zdobędziesz stałych bywalców.

Licencja: Creative Commons
0 Ocena