Zakup pierwszego własnego mieszkania to wielkie wyzwanie, ale i wielka satysfakcja. Należało by w uściślić, że jest to przede wszystkim wielkie wyzwanie natury finansowej. To właśnie czynnik finansów ma decydujące znaczenie. Zanim określimy dokładnie jakie mieszkanie nam się podoba, ustalmy najpierw na jakie mieszkanie nas stać.

Data dodania: 2010-10-07

Wyświetleń: 2033

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 2

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

2 Ocena

Licencja: Creative Commons

W tej właśnie fazie należy zorientować się na jak wysoki kredyt mieszkaniowy możemy liczyć jeśli zwrócimy się do banku i czy spełniamy warunki wymagane przy kredycie z dopłatą rządową udzielanym w ramach programu rządowego Rodzina na Swoim.

Rodzina na Swoim wciąż jest na fali, ponieważ pomoc państwa w spłacie połowy odsetek od zaciągniętego kredytu przez okres 8 lat wciąż jest dużym odciążeniem dla domowych budżetów. Mimo pojawiających się głosów, jakoby ten preferencyjny kredyt wcale nie był tańszy niż oferty komercyjnych kredytów oferowanych przez banki w Polsce, ilość zawieranych umów kredytowych RnS wcale nie notuje tendencji zniżkowych. Regularnie wydłuża się również lista banków, które podpisując stosowną umowę o współpracy z Bankiem Gospodarstwa Krajowego zyskują możliwość włączenia kredytu Rodzina na Swoim do swojej oferty. Przyznając kredyt banki dysponują pewną swobodą dotyczącą ustalania wysokości jego kosztów, dlatego oprocentowanie może różnić się znacząco w zależności od banku. Jeżeli więc spełniamy wszystkie warunki wymienione w ustawie, a mieszkanie, które planujemy zakupić kwalifikuje się w ramach RnS do dopłat rządowych, porównajmy oferty wszystkich banków znajdujących się na liście. Dla ułatwienia poniżej kompletna lista banków, które współpracują z BGK:

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A.

Gospodarczy Bank Wielkopolski S.A.

Bank Polskiej Spółdzielczości S.A.

Bank Pocztowy S.A.

Bank Polska Kasa Opieki S.A.

Mazowiecki Bank Regionalny S.A.

Pekao Bank Hipoteczny S.A.

Bank BPH S.A.

Noble Bank S.A.

Euro Bank S.A.

Bank Zachodni WBK S.A.

Bank Handlowy w Warszawie S.A.

Allianz Bank Polska S.A.

Alior Bank S.A.

Dom Bank Hipoteczny Oddział GETIN Bank S.A.

Bank Gospodarki Żywnościowej SA.

BRE BANK  S.A.

Bank Millennium Spółka Akcyjna

Lukas Bank SA.

Fortis Bank Polska S.A.

Licencja: Creative Commons
2 Ocena