Przedwczesny wytrysk jest dużym problemem dla faceta - unikamy seksu, bojąc się że rozczarujemy partnerkę. Związku z tym zaburzeniem naszego ego podupada, gdyż facet nie może zbyt szybko kończyć. Przecież naszym celem jest usatysfakcjonowanie kobiety, a gdy już po kilkunastu sekundach brakuje nam animuszu, ciężko jest spełnić to założenie.

Data dodania: 2010-09-27

Wyświetleń: 3838

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

Gdy przedstawicielka płci pięknej decyduje się na seks, to oczekuje niezapomnianych przeżyć oraz przyjemności. Jednak, jeśli podczas stosunku zawiedziemy i skończymy zanim stosunek tak naprawdę się zaczął to kobieta dojdzie tylko do jednego wniosku- po co ja w ogóle ściągałam majtki. Oczywiście nikomu nie życzę takiego scenariusza, dlatego też wspólnie zastanówmy się co możemy zrobić, aby pokonać tą słabość.

Czym jest  przedwczesny wytrysk?

Zanim przejdziemy do sposobów na wyeliminowanie tego zaburzenia, musimy uświadomić się w czym tkwi problem. Mówiąc żargonem wojskowym, zanim zniszczymy wroga musimy go poznać oraz zgłębić jego słabe punktu. Zatem czym dokładnie jest przedwczesny wytrysk? Jest to najczęstsze zaburzenie seksualne występujące u mężczyzn. Polega ono na tym, że penis za szybko uwalnia nasienie. Jest to odpowiedzialne za brak satysfakcji z seksu zarówno u nas jak i kobiet. W terminologii naukowej do przedwczesnego wytrysku dochodzi przed  rozpoczęciem stosunku lub kilkunastu sekundach od zaczęcia kopulacji. W innych definicjach, o przedwczesnym wytrysku możemy mówić wtedy, gdy zostanie uwolniona sperma po 15 ruchach frykcyjnych. Jeszcze kilka lat temu co trzeci facet cierpiał na to zaburzenie, a wyniki badań przeprowadzonych przez prestiżowe ośrodki naukowe w tym roku, potwierdzają tendencję wzrostową tego zjawiska. W 2010 roku ponad połowa mężczyzn skarży się na przedwczesną ejakulację.

Jak funkcjonuje przedwczesny wytrysk?

Źródło problemu jest ulokowane  w  mózgu. Co dokładniej to oznacza? Nasze ciało jest jak jedna wielka elektrownia z procesorem głównym, który nadzoruje funkcjonowanie całego systemu.  Tym procesorem jest mózg w ciele człowieka, który stoi na straży, aby wszystkie procesy i mechanizmy w naszym organizmie przebiegały sprawnie. Mózg ma dostęp do wszystkich części ciała poprzez połączenia nerwowe. Dla przykładu, gdy chcesz poruszyć nogą to mózg przez połączenia wysyła informację w postaci impulsu do właściwej części ciała i w ten sposób dochodzi do poruszenia nogą. Na takiej samej zasadzie funkcjonuje za szybkie uwolnienie spermy. Na wskutek bodźca mózg wysyła do penisa informację, a ten następnie wypuszcza nasienie. Tym bodźcem jest widok nagiej kobiety, na który reagujemy dużym podnieceniem, co znowu powoduje działanie odpowiednich hormonów.

Co jest powodem przedwczesnego wytrysku?

Za szybka ejakulacja występuje najczęściej u młodych, niedoświadczonych facetów. Oni dokładnie nie znają swojego ciała. Innymi słowy, podczas pierwszego kontaktu seksualnego są tak napaleni widokiem nagiej kobiety, że w następstwie dochodzi do przedwczesnego wytrysku. Wcześniej naga kobieta pojawiała się na komputerze w filmie pornograficznym. Kolejnym powodem przedwczesnego wytrysku może być rzadka częstotliwość stosunków seksualnych. W takich sytuacjach trudno jest się nauczyć kontrolowania swojego ciała, a także stopnia podniecenia. Do innych powodów za szybkiej ejakulacji możemy zaliczyć nasz stosunek do kobiety. Jeśli jesteśmy nastawieni zadaniowo do seksu, czyli głównym powodem seksu jest wywołanie orgazmu u partnerki, to często osiągamy skutek przeciwny do zamierzonego. Chyba każdy z nas zna tą zasadę- im bardziej się starasz, tym bardziej się nie udaje.

Jak walczyć z przedwczesnym wytryskiem?

Jest na to kilka metod. Najczęściej konieczna jest wizyta u lekarza, który przepisze nam odpowiednie preparaty, których zadaniem będzie zneutralizowanie problemu. W rzeczywistości, większość z nas będzie wstydziła się pójść do lekarza i przyznanie się przed nim do za szybkiej ejakulacji. Są także inne sposoby na rozwiązanie tego problemu i zarazem wykluczają wizytę u lekarza. Zapobiec za szybkiej ejakulacji możemy dzięki specjalnym prezerwatywą, które posiadają benzokainę. Tego typu kondomy są w propozycjach większości producentów.

Licencja: Creative Commons