Nie od dziś wiadomo, że wszelkie wydarzenia sportowe, muzyczne, czy biznesowe najchętniej organizowane są w Warszawie. Dzieje się tak, dlatego, że to właśnie Warszawa posiada największą ilość hoteli, a tym samym sal konferencyjnych, które w szybki sposób mogą

Data dodania: 2010-08-31

Wyświetleń: 1849

Przedrukowań: 0

Głosy dodatnie: 0

Głosy ujemne: 0

WIEDZA

0 Ocena

Licencja: Creative Commons

zostać zagospodarowane na sale koncertowe, kabaretowe, czy pokazowe na przykład na poczet pokazów najnowszych kolekcji mody.

W Warszawie życie szybko płynie, bo tu jest co robić z czasem wolnym, wiedzą o tym ci wszyscy, którzy nie lubią się nudzić spędzając weekend w domu przed telewizorem. Wiedzą o tym również ci, którzy do Warszawy bardzo chętnie zaglądają nie tylko przy okazji służbowych podróży, ale spontanicznie wybierając się na spektakularne wydarzenia estradowe, które nierzadko bywają darmowe.

Kolejne szybkie podróże firmowe, kolejne konferencje, gdzie sale konferencyjne oferują wszelkie udogodnienia na poczet służbowych lunchy, czy imprez wieczornych, ale to wszystko nie pozwala w pełni dostrzec tego, co Warszawa faktycznie ma do zaoferowania. A znając miasto, połączenia komunikacyjne i mapę dobrych lokali restauracyjnych i hotelowych mamy asa w rękawie, bo do zaliczenia najlepszych atrakcji jesteśmy tylko o krok.

Co dzieje się w stolicy?

W stolicy dzieje się bardzo dużo, wachlarz eventów jest bardzo bogaty. Od imprez cyklicznych, muzycznych, festiwali, kabaretów, pikników, aż po wystawy, wernisaże, kongresy i konferencje światowego formatu. Pośród tych wydarzeń znajdziemy także te, za które nie trzeba płacić, jak na przykład:

- STWORA - rejsy łodzią Stwora po Porcie Czerniakowskim (o godz. 11, 12.30, 14, 15.30, 17 Odpływ z Plaży Desantu, pod pomnikiem Sapera. Zapisy tel. 502 276 612).

Stwora to drewniany Baciak, czyli łódka, jaką nasi pradziadkowie pływali na Saska Kępę. Stwora napędzana pychowym wiosłem pływa po Porcie Czerniakowskim w niedzielę, zabierając jednorazowo 10 pasażerów. Rejsów jest pięć, każdy trwa godzinę, można przyjść z dzieckiem, można przyjść z babcią, damy radę nawet z wózkiem inwalidzkim. Podczas godzinnego rejsu w głąb historii rzecznego miasta Warszawy pasażerowie poznają sekrety Wisły i Solca - najstarszej przystani w Stolicy. Dlaczego Solec nazywa się Solec, i dokąd jest 511 km z Solca? Kim byli Andrzej Hrabia Zamoyski i Maurycy Fajans? Kto i dla czego zbudował za małą bramę przeciwpowodziową? Co wskazuje wodowskaz Czerniakowski? Kiedy zawali się Trasa Łazienkowska i dlaczego statki pływały na zimowiska? Rejsy są bezpłatne dzięki wsparciu projektu Stwora przez Miasto st. Warszawę ale koniecznie trzeba się zapisać telefonicznie pod nr. 502 276 612, bo łódka zabiera jednorazowo max. 10 osób. 

Dalej.

- Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej i Fundacja Feminoteka organizują we wrześniu i październiku dwudniowe, sobotnio-niedzielne szkolenia – po jednym w każdym województwie - dla kandydatek startujących w wyborach samorządowych. Dlatego, jeśli marzy nam się kariera polityczna, warto zapisać się na to darmowe szkolenie. Organizatorzy zapewniają, że nie preferują żadnej opcji politycznej.

Szkolenia są bezpłatne. Dojazd i nocleg uczestniczki załatwiają we własnym zakresie, termin szkolenia to:  Warszawa 18-19 września 2010. Szczegóły dostępne są na www.stowarzyszeniekongreskobiet.pl

- Park w Wilanowie, to kolejna propozycja dla chcących poznać Warszawę razem z jej kulturą i pięknem. Niedziela jest dniem bezpłatnego wstępu do pałacu. Z bezpłatnego wstępu tego dnia korzystać mogą osoby zwiedzające pałac indywidualnie. Na niedziele nie jest prowadzona rezerwacja. Goście zwiedzają pałac bez przewodnika. Bezpłatne bilety na określoną godzinę są do odebrania w kasie pałacowej w dniu zwiedzania. Liczba biletów wejściowych ograniczona. W dniu tym istnieje całkowity zakaz oprowadzania grup przez przewodników. Zwolnienie z opłaty za wstęp w niedzielę dotyczy tylko pałacu - wystawy czasowe w Oranżerii są płatne. Natomiast dniem bezpłatnego wejścia do parku jest czwartek.

Co jeszcze warto zobaczyć w Warszawie?

- W Warszawie możemy zwiedzać najróżniejsze muzea, także za darmo, trzeba tylko zapoznać się z szczegółami dotyczącymi dni wolnych od opłat.

- Warszawa zaprasza również nocą, na dyskoteki, karaoke, do pubów, czy do restauracji. Tu także możemy liczyć na atrakcyjne promocje cenowe, bądź zniesione wejściówki do wybranych lokali rozrywkowych.

- Ciekawe propozycje rozrywkowe oferuje także Dom Kultury „Włochy”, gdzie bardzo przyjemnie zapowiada się wrzesień 2010, uczestniczyć możemy miedzy innymi w „Dniach włoskich we Włochach” a w programie filmy włoskie i warsztaty językowe.  Szczegóły tutaj.

* kolejno Dom kultury zaprasza na wernisaż wystawy fotografii podróżniczej Afryka Zachodnia,
* a także „Świat się śmieje” Cykl Kabaret Filip z Konopi Filipa Borowskiego.

Warto dodać, że na przytoczone imprezy wstęp jest wolny.

Imprez rozrywkowych w Warszawie jest całe mnóstwo, wystarczy tylko przeszukać gazety, czy witryny internetowe, by przekonać się, że w stolicy jest co robić. Pamiętajmy o tym szczególnie wówczas, gdy kolejny raz odwiedzimy Warszawę, bez względu na to, czy to wykonując obowiązki służbowe, czy to uczestnicząc w szkoleniach, bądź konferencjach, czy urozmaicając sobie czas podczas weekendu.

M-S-M

 

Licencja: Creative Commons
0 Ocena